Atak na księżyc Naboo!

Flota niezidentyfikowanych okrętów pojawiła się nad znajdującą się pod imperialną jurysdykcją planetą Naboo. Wygląda na to, że celem grupy jest jeden z księżyców planety. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu zdarzeń.


  

Niecodzienne widowisko nad planetą Naboo. Lokalną społecznością wstrząsnął fakt wyjścia z nadprzestrzeni niezidentyfikowanej floty okrętów. Jak donoszą najnowsze informacje, składa się ona z trzech, nieznanych bliżej jednostek, prawdopodobnie kwalifikowaych do grupy korwet lub fregat. Służby bezpieczeństwa zareagowały błyskawicznie. Na pomoc wezwana została flota szybkiego reagowania, co jednoznacznie wskazuje, że tajemnicza flota nie była oczekiwana w tym sektorze. Imperialny Oficer do Spraw Bezpieczeństwa zaapelował do mieszkańców o zachowanie spokoju. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że celem przybyłych okrętów jest jeden z księżyców Naboo.

Z ostatniej chwili

Urzeczywistnił się, jak się jeszcze niedawno wydawało, nieprawdopodobny scenariusz. Na naszych oczach rozgrywa się właśnie bitwa kosmiczna, toczona pomiędzy siłami stacjonującymi na planecie i jej orbicie, a niezidentyfikowaną flotą. Wygląda na to, że Flota Imperialna ma olbrzymią przewagę, jednak nie wiadomo czym dokładnie dysponują wrogie statki. Niemal pewne jest, że celem ataku stało się więzienie, w którym przebywają bardzo grożni, międzygalaktyczni przestępcy. Niepewne żródła podają jakoby na powierzchni właśnie drugiego księżyca, doszło do starcia naziemnych oddziałów szturmowych z nieznaną organizacją przestępczą. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i zasłyszane z nieoficjalnych żródeł fakty, można przypuszczać, że sprawcami tego barbarzyńskiego wyczynu są członkowie zorganizowanej grupy, starającej się obalić Nowy Porządek. Dla państwa będziemy relacjonować dalsze wydarzenia z tego mrocznego dnia naszej historii.