Aresztowania na Ord Mantell

Dzisiejszego ranka Imperialne Służby Bezpieczeństwa dokonały kilku aresztowań na Ord Mantell. Do incydentu doszło na znanym wśród elit politycznych kurorcie wypoczynkowym Mayla Atol.


        

    

      Dzisiejszego ranka Imperialne Służby Bezpieczeństwa dokonały kilku aresztowań na Ord Mantell. Do incydentu doszło na znanym wśród elit politycznych kurorcie wypoczynkowym Mayla Atol. Akcja została przeprowadzona sprawnie i obyło się bez niepotrzebnych komplikacji. Obecnie aresztowani transportowani są na Courscant gdzie zostaną przesłuchani i osądzeni.

      Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że jednym z głównych zarzutów stawianych pojmanym jest zdrada stanu i działanie na szkodę skarbu Imperium. Zatrzymani Kell S., Jaidan S. oraz Keyla M. byli urzędnikami pracującymi w Biurach Logistycznych na Kuat i byli odpowiedzialni za organizowanie transportu i zaopatrzenia dla potrzeb pracy stoczni. Z anonimowych donosów ISB dowiedziało się o sporych nieprawidłowościach w funkcjonowaniu biura; miało tam między innymi dochodzić do defraudowania majątku imperium, fałszowania stanów magazynowych oraz wystawiania fikcyjnych zamówień. Funkcjonariusze bezpieczeństwa badają sprawę szukając kolejnych osób powiązanych z nielegalnym procederem, bowiem rozmiar nadużyć i skala strat sugerują, że w sprawę mogło być zamieszane więcej osób.

      Rzecznik prasowy ISB na Courscant w swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie obywatelskiej postawy, jaką wykazała się osoba, która poinformowała służby bezpieczeństwa o nadużyciach.


      Tylko wspólnym wysiłkiem jesteśmy wstanie budować lepsze jutro. Działania, jakich dopuścili się zatrzymani urzędnicy, przekreślają szansę nie tylko na lepsze jutro ale i na dobre dziś. Z pewnością osoba, która miała w sobie dość odwagi by zgłosić tą sprawę do ISB, wykazała się znacznie lepszym zrozumieniem tej idei niż aresztowani. Oby więcej takich postaw wśród obywateli Imperium.