O tych zbrodniarzach nigdy nie słyszeliście!

Słoneczne Ryloth przedstawia siedmioro zbrodniarzy, którzy są cierniem w zadku Galaktycznego Imperium.

 Terroryści z Rejonu Ekspansji, Mandalorianie, wywrotowi politycy, bestialscy Wookie czy oficerowie-zdrajcy: można ich wymieniać setki. W poniższym zestawieniu wybraliśmy co ciekawsze osobliwości, o których zapomniano lub które otacza aura tajemnicy.

JainaAnakin7. Rodzeństwo Solo

Anakin oraz Jaina, dzieci Lei Organy Solo, przywódczyni rebelii zwanej Nową Republiką, zaginęły w dziejach ostatniej wojny domowej. Informacja, że ktokolwiek z dwójki nadal żyje, wywróciłaby naszą listę. Ponieważ jednak brak danych o ich losach, zajęli honorową, ostatnią pozycję.

 

 Thrak6. Thar Skirata

Mandalorianie swego czasu wprowadzili sporo zamieszania, wywołując wojnę ze światem droidów, której eskalacja dosięgnęła niewinnych. Pirat z klanu Skirata, którego domniemane imię brzmi Thar, jest posądzany o praktykowanie zakazanej przez imperium kultury Mandaloriańskiej i organizowanie rebelii. To właśnie klan Skirata był odpowiedzialny za wybuch ostatniej wojny z Imperium.

 

Zordo5. Hutt Zordo

Zordo od lat gra na nosie Imperium. Nie jest ani najbogatszym, ani najbardziej wpływowym, ani najokrutniejszym bossem z Przestrzeni Huttów, sam uważa się raczej za biznesmena. A jednak to właśnie on zwykle budzi największe kontrowersje od Środkowej do Zewnętrznej Rubieży. Być może media po prostu go lubią. Właściciel konsorcjum produkującego broń i słynnej stacji od kilku dekad głośno śmieje się w twarz wymiarowi sprawiedliwości. Nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Bezkarność plasuje go na pozycji piątej.

DaylanaKelan4. Kelan Navarr i Daylana

Duet z burzliwego okresu historii galaktyki nigdy nie został pojmany przez Imperium. Ostatnie możliwe wzmianki o aroganckim łowcy nagród i rozpustnej Twi'lekkance pochodzą sprzed siedmiu lat. Ponieważ oficjalnie nie uznano ich za zmarłych, teoretycznie nadal poszukiwani przez Imperium wskoczyli na pozycję numer cztery jako emerytowani wrogowie galaktyki. Raczej ciężko strzelać do szturmowców, gdy trzęsą ci się ręce.

 

 ChaNiathal3. Cha Niathal

Jedna z ostatnich aktywnych polityków i oficerów Nowej Republiki, przy tym jedna z bardzo nielicznych, którzy nie uznali traktatu Cala Omasiego. Słynąca z agresji i bezwzglednej determinacji Mon Calamarianka wówczas zniknęła - dziś miałaby nieco ponad siedemdziesiąt standardowych lat, co potencjalnie czyni ją groźną terrorystką z ogromnym doświadczeniem militarnym oraz wielkim poparciem starego rządu.

 

JonAntilles2. Jon Antilles

Enigmatyczny wróg publiczny bez twarzy i nazwiska, którym ponoć interesuje się osobiście sam Fenn Daala. W środowiskach specjalistów jest uważany jedynie za twór holograficzny. Skoro człowiek nie istnieje, to dlaczego wyznaczono rekordową nagrodę za jego głowę? Ekscytująca tajemnica zapewniła mu drugie miejsce.

 

 Chewie1. Chewbacca

Potężny Chewbacca nigdy nie został postawiony przed sąd. Pogłoski o jego śmierci tak wiele razy obiegały rubieże, iż nikt już w nie nie wierzy. Ponoć jego ulubionym zajęciem było wyrywanie kończyn humanoidów. Wszyscy spodziewają się powrotu krwiożerczej bestii. Przypominamy, że były żołnierz Rebeliantów poprzysiągł Imperium zemstę za kontrowersyjną, publiczną emisję egzekucji Kallbacci z roku trzydziestego ósmego. Wookie mają dobrą pamięć, długo żyją i równie długo chowają urazę.