NRD.jpg
czwartek, 09 września 2010 20:16

Interes w czasie wojny - Cichy Joe

WRITTEN_BY_MALE  New Republic Daybreak
Rate this item
(2 votes)
Kantyna "Cichy Joe" - Korelia

INTERES W CZASIE WOJNY - CICHY JOE

Po odwiedzeniu dwóch lokali na stołecznej planecie Coruscant, odwiedzamy kantynę "Cichy Joe", w koreliańskiej stolicy, prowadzonej przez Joe Boshak'a. Miejsce całkowicie różni się od baru Dex'a czy nocnego klubu "Beebleberry", co więcej różni się od typowej kantyny, w której roi się od typów "z pod ciemnej gwiazdy". Mimo, iż na Korelii dość często spotyka się z arepublikańskimi postawami, lokal Bashaka to istna świątynia dla zwolenników Republiki. Na ścianach wszędzie pełno pamiątek jeszcze z czasów Wojen Klonów oraz Rebelii. Niedawno dołączyły do nich przedmioty dawniej należące do przyjaciela Joe'ego - pułkownika Liama Skiddera. Warto wspomnieć, że oprócz kantyny, na piętrze znajduje się kilkanaście pokoi dla podróżnych. LuJoe Bashakdzie, którzy szukają tutaj cielesnych rozrywek czy bójki, szybko zostają sprowadzeni na ziemię przez schludny wyglądsali i brak roznegliżowanych kelenerek. Przejdźmy do dań. W menu znajduje się cała paleta potrwa, które zaspokoją każde podniebienie. Od tanich i prostych, po nieco droższe i wykwintne. Do tych pierwszych zaliczany jest niezbyt skomplikowana ale jakże smaczna jajecznica po koreliańsku (wspomnę, że składa się z około 15 składników), za którą trzeba zapłacić niewiele, bo 5 kredytów! Jeżeli nasz portfel jest nieco bardziej pękaty możemy pozwolić sobie na stek z nerf'a albo ogromną pieczeń z banthy, a to wszystko popijając wspaniałym alderaańskim winem. Skoro przeszliśmy do trunków. Nie znajdziemy tutaj tych najmniej szlachetnych, które uwłaczałyby godności nie tylko właściciela, ale także klienteli. Bashak oferuje sporą ilość win (od wytrawnych po słodkie), liczne alkohole wysokoprocentowe, których standard wynosi minimum 3 gwiazdki czy też pyszne piwa z miejscowego browaru.

Ocena posiłków: 6/6

Wygląd lokalu: 5/6 (6/6 jeżeli jesteś zwolennikiem Republiki, 1/6 jeśli Imperium)

Walory dodatkowe: Kantyna połączona jest z niewielkim hotelem. Zainteresowani historią Repubilki, znajdą na ścianach liczne informację oraz przedmioty związane z przeszłością owej frakcji. Naprzeciwko kantyn usytuowany jest pomnik pułkownika Liama Skiddera.

Po ostatnim wydaniu New Republic Daybreak do redakcji przyszło wiele listów z prośbą o odwiedzenie lokali spoza Coruscant, a także Światów Jądra. Na Państwa życzenie w tym wydaniu gościliśmy w kantynie "Cichy Joe" na Korelii, zaś w następnym udamy się do jednej z kantyn na Zewnętrznych Rubieżach.

Robert McLowitsh

prstk.jpg