NRD.jpg
New Republic Daybreak

New Republic Daybreak

niedziela, 09 września 2012 14:17

Chaos dosłowny i wymowny! Wyłaczone

Dzięki niesamowitemu szczęściu i zbiegowi okoliczności nasz reporter był świadkiem dziwnego zdarzenia, które zupełnie kompromituje republikańskie dowództwo Floty. Kilka godzin temu podczas wylotu formacji okrętów ze stoczni, Siły Zbrojne dosłownie zgubiły gwiezdny krążownik. Z miejsca zdarzenia nadaje bezpośrednio nasz reporter!

sobota, 08 września 2012 13:48

Ekscesy i upadki byłej Królowej Galactic-Popu Wyłaczone

Kolejny skandal rozszedł się echem w środowisku muzycznym. Dotyczy oczywiście Maili Jackson, która znów zostawiła swoich fanów wyczekujących pod sceną. Czy to już zupełny koniec wielkiej gwiazdy? Czy przerzedzające się od lat rzesze jej wielbicieli znikną zupełnie?

wtorek, 14 sierpnia 2012 22:00

Droidy chcą miejsca w Senacie! Wyłaczone

  Tego jeszcze nie było! Jeśli ustawa zostanie przeforsowana, w Senacie nowej Republiki po raz pierwszy w historii Znanej Galaktyki może zasiąść droid. I to wcale nie jako zastępca któregoś z polityków, ale jako pełnoprawny Senator!

  Jak to możliwe? Trwają negocjacje związane z ustaleniem statusu systemu gwiezdnego 400100500260026 MK 2, który jest... własnością droidów! Ale nie uprzedzajmy faktów.

poniedziałek, 09 lipca 2012 23:21

Wojna dotarła na Taris! Wyłaczone

  Kryzys gospodarczy na Taris osiągnął punkt, którego na tym globie nie widziano od ponad siedmiuset lat. Spółki i wielkie firmy upadają po kolei, krach na giełdzie zahamował rozwój ekonomiczny, a dodatkowo władze muszą przeznaczać coraz większe pieniądze na walkę z zarazą Raghuli. To wszystko, jak się okazało, zostało spowodowane obecnością armii, która stara się wzmocnić obronę tej ważnej planety.
piątek, 02 marca 2012 22:41

Nowe dzieło Stevenberga! Wyłaczone

  Nowy film Spiel Stevenberga już przed rozpoczęciem zdjęć rozgrzewa opinię publiczną. Słynny reżyser zbiera gwiazdy w castingach i znane osobistości na premierę!
niedziela, 11 września 2011 19:34

Zamach na krytyka Wyłaczone

Na Coruscant doszło do zamachu na znanego w branży muzycznej krytyka i producenta ? Carlosa Younga. Mężczyzna został zaatakowany w swoim mieszkaniu około północy czasu lokalnego. Pomimo szeroko zakrojonego śledztwa służb porządkowych, sprawca ciągle pozostaje nieznany.
niedziela, 11 września 2011 11:13

Wywiad z Robertem Duine (II) Wyłaczone

Po nieco ponad 12 miesiącach umówiłem się na drugą rozmowę z Robertem Duinem. Tym jednak razem pogawędkę ucięliśmy na terenie Świątyni Jedi, a konkretnie w przepięknej Komnacie Tysiąca Fontann.

wtorek, 16 sierpnia 2011 17:13

Baralein pożegna się ze stołkiem? Wyłaczone

Sześćdziesięciodwuletni przedstawiciel Norulacu może przypadkiem pożegnać się ze stołkiem w Senacie. Zarówno władzom, jak i obywatelom planety, nie podobają się miłosne ekscesy polityka, którego ostatnio przyłapano w hotelowym łóżko z dziewiętnastoletnią prostytutką. Jak się okazuje, nie był to pierwszy wyskok Cala Baraleina, bowiem do mediów zgłasza się coraz więcej młodych dziewczyn twierdzących, że uprawiały z senatorem miłość za pieniądze. Niemłody już mężczyzna miał rzekomo sypiać nawet z dwoma czy trzema kobietami na raz, zaś jego erotyczne życzenia naprawdę nie nadają się do publikacji bez ograniczenia wiekowego.

Choć sam zainteresowany zaprzecza tym doniesieniom, afera na jego rodzinnej planecie nie cichnie, zaś codziennym tematem dyskusji stało się pytanie czy powinien ustąpić ze stanowiska. Przed chwilą udało nam się dowiedzieć też, iż jego dużo młodsza żona, Yvone Baralein (l.32) opuściła wspólne mieszkanie i obecnie przebywa u swoich rodziców. Czyżby oprócz końca kariery szykował się także koniec małżeństwa?

wtorek, 16 sierpnia 2011 16:48

Saper znów atakuje Wyłaczone

Szalony Saper znów uderzył, zaś wszystko, co może zrobić policja to zabezpieczenie miejsca zamachu przed gapami. Do tragedii doszło w czasie uroczystości otwarcia nowej linii miejskiej kolejki, na którą przybyło łącznie około dwóch tysięcy mieszkańców miasta. Większości z nich, na szczęście, nic się nie stało, lecz śmierć poniosło 112 zaproszonych VIPów, wśród których znaleźli się zarówno inwestorzy, jak i właściciele luksusowych lokali przy których znajdują się nowe stacje.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele Zakonu Jedi: Mistrz Tenler Berran oraz młody Theo Whitaker, który zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dziennikarzy. Według jego słów, pogoń za Szalonym Saperem po zamachu byłaby bezcelowa, bowiem najpewniej nie było go już na miejscu zdarzenia - przyszły Rycerz Jedi podejrzewa, iż ładunki odpalane są zdalnie, zaś sam terrorysta w tym czasie znajduje się w bezpiecznym miejscu. Uważa on też, iż "obecnie trwająca wojna jest jak woda na młyn dla bombera", co brzmi jak stwierdzenie, iż możemy spodziewać się kolejnych ataków. 

Whitaker w trakcie swojej krótkiej wypowiedzi kilkukrotnie podkreślił, iż Zakon Jedi współpracuje z miejscową policją - zupełnie jakby chciał w ten sposób zdementować plotki, według których Rycerze zaprzestali poszukiwań terrorysty już jakiś czas temu.

pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 14
prstk.jpg