NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
wtorek, 16 sierpnia 2011 17:13

Baralein pożegna się ze stołkiem?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Sześćdziesięciodwuletni przedstawiciel Norulacu może przypadkiem pożegnać się ze stołkiem w Senacie. Zarówno władzom, jak i obywatelom planety, nie podobają się miłosne ekscesy polityka, którego ostatnio przyłapano w hotelowym łóżko z dziewiętnastoletnią prostytutką. Jak się okazuje, nie był to pierwszy wyskok Cala Baraleina, bowiem do mediów zgłasza się coraz więcej młodych dziewczyn twierdzących, że uprawiały z senatorem miłość za pieniądze. Niemłody już mężczyzna miał rzekomo sypiać nawet z dwoma czy trzema kobietami na raz, zaś jego erotyczne życzenia naprawdę nie nadają się do publikacji bez ograniczenia wiekowego.

Choć sam zainteresowany zaprzecza tym doniesieniom, afera na jego rodzinnej planecie nie cichnie, zaś codziennym tematem dyskusji stało się pytanie czy powinien ustąpić ze stanowiska. Przed chwilą udało nam się dowiedzieć też, iż jego dużo młodsza żona, Yvone Baralein (l.32) opuściła wspólne mieszkanie i obecnie przebywa u swoich rodziców. Czyżby oprócz końca kariery szykował się także koniec małżeństwa?

wtorek, 16 sierpnia 2011 16:48

Saper znów atakuje

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Szalony Saper znów uderzył, zaś wszystko, co może zrobić policja to zabezpieczenie miejsca zamachu przed gapami. Do tragedii doszło w czasie uroczystości otwarcia nowej linii miejskiej kolejki, na którą przybyło łącznie około dwóch tysięcy mieszkańców miasta. Większości z nich, na szczęście, nic się nie stało, lecz śmierć poniosło 112 zaproszonych VIPów, wśród których znaleźli się zarówno inwestorzy, jak i właściciele luksusowych lokali przy których znajdują się nowe stacje.

Na miejscu obecni byli również przedstawiciele Zakonu Jedi: Mistrz Tenler Berran oraz młody Theo Whitaker, który zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań dziennikarzy. Według jego słów, pogoń za Szalonym Saperem po zamachu byłaby bezcelowa, bowiem najpewniej nie było go już na miejscu zdarzenia - przyszły Rycerz Jedi podejrzewa, iż ładunki odpalane są zdalnie, zaś sam terrorysta w tym czasie znajduje się w bezpiecznym miejscu. Uważa on też, iż "obecnie trwająca wojna jest jak woda na młyn dla bombera", co brzmi jak stwierdzenie, iż możemy spodziewać się kolejnych ataków. 

Whitaker w trakcie swojej krótkiej wypowiedzi kilkukrotnie podkreślił, iż Zakon Jedi współpracuje z miejscową policją - zupełnie jakby chciał w ten sposób zdementować plotki, według których Rycerze zaprzestali poszukiwań terrorysty już jakiś czas temu.

poniedziałek, 13 czerwca 2011 20:07

Imperium blokuje Cereę

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Rodzima planeta Cerean została właśnie zablokowana przez trzy gwiezdne niszczyciele typu Imperial. Planeta Cerea w Wewnętrznej Rubieży jest światem neutralnym w trwającym konflikcie, jakkolwiek utrzymuje dobre stosunki z Nową Republiką, nie chciała brać czynnego udziały w wojnie po żadnej ze stron. Polityka izolacyjna i ksenofobia Cerean doprowadziła w końcu do tego, czego można się było spodziewać - ataku Imperium. Nie znamy celu ani przyczyny agresji. Póki co nie doszło do inwazji i rzekomo taka wcale nie jest planowana: silna flota Imperatora dokonała jedynie blokady ruchu w systemie. Dziwne posunięcie, wszak Cerea i tak nie utrzymywała kontaktów z resztą Galaktyki. Czyżby Imperium chciało się ograniczyć tylko do manifestacji swych możliwości militarnych? A może to początek kolejnego natarcia o szerokim zasięgu, a system w Sektorze Cernagi ma pełnić rolę nowego posterunku armady tyrańskiego Imperatora?

niedziela, 22 maja 2011 23:19

Rozłam wśród Sithów?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Jeśli wierzyć doniesieniom Imperial Guardian, na Korriban - ojczystej planecie Sithów - panuje trudne do opisania zamieszanie. Według niepotwierdzonych informacji doszło do wewnętrznych walk w Zakonie, walk które w sposób bezpośredni zagrażają jedności Bractwa Ciemnej Strony. Choć na razie szczegóły domniemanej wojny domowej nie są znane, a przedstawiciele i rzecznicy prasowi Jedi milczą, istnieje możliwość upadku Triumwiratu, w skład którego wchodzą Lordowie Golan-Thek,  Annihious i Lady Valkiriana, co może zaowocować całkowitym rozkładem struktury korribańskiego Zakonu. Sytuacja taka byłaby niezwykle korzystną dla Nowej Republiki toczącej z nim wojnę, a zaprzepaszczenie rodzącej się szansy na zadanie ostatecznego ciosu Sithom, gdy ci są najsłabsi byłoby niewybaczalnym błędem ze strony naszych władz oraz Luke'a Skywalkera jako Wielkiego Mistrza Zakonu Jedi.

Wciąż czekamy na pewniejsze informacje z Korriban, jednak uzyskanie ich z pierwszej ręki wydaje się niemożliwym. Tak czy inaczej, gdy tylko czegoś sie dowiemy, natychmiast poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Na wczorajszej konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Coruscant Security Force poznaliśmy ostatnie trzy nazwiska ofiar przypisywanych "Elektronicznemu Mordercy" od jakiegoś czasu grasującego na stołecznej planecie Nowej Republiki. Tak, jak przypuszczaliśmy w poprzednim artykule dotyczącym tej sprawy, na szczycie listy znalazł się Lax Ores, wokalista zespołu Paradise City. Tysiące fanów już zgromadziło się pod budynkiem 500 Republica, by złożyć hołd tragicznie zmarłemu idolowi. Pozostałe dwie ofiary droida to Sylvia Ramos, autorka scenariuszy popularnych seriali dla gospodyń domowych oraz Richard Church, jeden z członków zarządu upadającego Serv-O-Droid.

Służbom bezpieczeństwa wciąż nie udało się złapać droida-zabójcy, ani tego, kogo własnością jest "Elektroniczny Morderca", bo o tym, że ten nie działa na własną rękę nie ma wątpliwości.

czwartek, 12 maja 2011 13:06

"Sweet Voice" znów najprzystojnieszy

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Chyba dla nikogo nie będą zaskoczeniem wyniki ostatniego "konkursu" na najprzystojniejszego idola nastolatek. W rankingu miesięcznika "Ou!" pierwsze miejsce zajał nie kto inny, a Tony "Sweet Voice" Yelinsky mający w swoim repertuarze utwory takie, jak "You Are So Wonderful" czy "Ricky-Ticky-Martin", a którego twarz i nagi tors zdobią ściany zdecydowanej większości humanoidalnych nastolatek w Sektorze Koreliańskim. Piosenkarz idealnie pasuje do hasła "narzeka krytyka, szaleje publika" i bez większego wysiłku podbija szczyty list przebojów i serca wielbicielek mdlących pod sceną na sam jego widok - i to wszystko pomimo nieprzychylnych opinii muzycznych ekspertów. 

W głosowaniu udział wzięło ok 230 000 czytelniczek miesięcznika "Ou!" wydawanego w Sektorze Koreliańskim. Średnia wieku głosujących: 16 lat.

wtorek, 15 marca 2011 21:14

Anakin Solo odwiedza Korelię

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Miało być dyskretnie, wyszło głośno. Anakin Solo (16 l.), syn legendarnego bohatera Nowej Republiki oraz siostrzeniec Wielkiego Mistrza Zakonu w trakcie wypełniania zadania w ramach szkolenia Jedi przybył publicznym transportowcem na Korelię - rodzimą planetę ojca.

Na lądowisku powitały go setki fanów, wznoszące ciepłe okrzyki do swego "koreliańskiego Jedi". Chłopak zareagował jak rasowy celebryta - zaczął rozdawać autografy, na prośbę młodych Korelianek pokazał kilka sztuczek z Mocą i wygłosił krótką mowę, po której obrzucono go kwiatami i zaproszono do eksluzywnego hotelu, nazwy którego podać nie możemy. Anakin Solo jest najmłodszym z trójki rodzeństwa, dzieci Leii Organy Solo oraz Hana Solo, lecz to właśnie on stał się prawdziwym idolem Znanej Galaktyki. Wszyscy chwalą jego zdolności pilotażu, jak i mistrzowskie opanowanie technik zakonnych. Przy takich korzeniach i zdolnościach jest też głośno typowanym kandydatem na zastępcę Luke'a Skywalkera na stołku Przewodniczącego Rady Jedi, gdy tylko zdobędzie tytuł Mistrza.

Co na to Zakon? "Niech no tylko wujek Luke... znaczy Mistrz Skywalker się o tym dowie" - komentuje bez uśmiechu Jacen Solo (18 l.), brat Anakina. - "Zakon nie pochwala medialnej szopki, która powstała na Korelii."

Miranda Tee Parsi Lakon

poniedziałek, 14 marca 2011 13:08

Co z Beebleberry?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Remont najsłynniejszego klubu nocnego na Coruscant - "Beebleberry" zdaje się ciągnąć w nieskończoność. Samantha Blackrreck po raz kolejny przesunęła termin otwarcia lokalu - tym razem na czas nieokreślony.

Przypomnijmy, że prace prowadzone wewnątrz "Beebleberry" to nie zwykłe przemalowanie ścian, lecz całkowita zmiana wnętrza związana z przebudową pomieszczeń. Wiąże się to zarówno z czasem, jak i kosztami - niektórzy zaczynają się obawiać, że właścicielka przeceniła swoje możliwości finansowe i nie jest w stanie zapłacić za remont. Gdyby sprawy rzeczywiście miały wyglądać w ten sposób klub spotkałby najsmutniejszy koniec, jaki można sobie wyobrazić: ze szczytu listy najpopularniejszych miejscówek Coruscant do roli pomieszczeń sprzedanych pod powierzchnię biurową czy magazynową.

Mamy szczerą nadzieję, że niepokojące informacje dotyczące możliwości finansowych Blackrreck są jedynie wyssanymi z palcami plotkami, a sam klub nocny zostanie ponownie otwarty jeszcze w pierwszej połowie obecnego roku.

niedziela, 20 lutego 2011 01:11

Knockout Girls rusza w trasę

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Rockowy zespół Knockout Girls wyrusza w tournee po światach sektora Coruscant. Promująca, wydaną pod koniec zeszłego roku, płytę "Sweet Deadman", trasa koncertowa obejmuje planety takie, jak Alsakan, Bessimir, Metellos, Majesticas, Majesticas, Vandor-3 i, co oczywiste, stolicę sektora - Coruscant, gdzie odbędzie się aż siedem występów, w tym finałowy zaplanowany jako show dla prawie 400 000 publiczności.

Choć najnowszy album grupy nie odniósł sukcesu poprzednich nagrań, popularność "Wystrzałowych Dziewczyn" wciąż utrzymuje się na szczytowym poziomie, a nowych fanów wciąż przybywa. Każda z pięciu członkiń kapeli wydaje się być wyjątkowo pozytywnie nastawiona do zbliżającego się tournee i wszystkie jednogłośnie powtarzają, że na koncertach nie zabraknie ani dobrej muzyki, ani niepowtarzalnego klimatu, ani efektów specjalnych charakterystycznych dla "przedstawień", z których słynie Knockout Girls. 

Bilety na koncerty zamawiać można poprzez holonetową witrynę zespołu.

pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 8
prstk.jpg