NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
środa, 16 lutego 2011 08:25

Nowa oferta Linex Robotics

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Linex Robotics coraz lepiej radzi sobie na rynku, czego dowodem są ich nowe biura na Korelii i Coruscant. Marka, choć świeża, kojarzy się użytkownikom z solidnością wykonanych droidów i ich niezawodnością, a także fachowym i tanim serwisem. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że już pod koniec drugiego kwartału tego roku, zaprezentowana zostanie nowa oferta. Według informacji, jakie otrzymaliśmy, składać ma się ona przede wszystkim z nowych wersji robotów znanych już klientom Linex'u, lecz nie zabraknie też nowości w asortymencie, bowiem najprawdopodobniej ruszy produkcja droidów astromechanicznych. Czyżby pojawiła się konkurencja dla słynnych jednostek z serii "R"?

środa, 16 lutego 2011 00:30

Nieudany atak na Pakuuni

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Po udanej ofensywie mającej na celu zajęcie systemu gwiezdnego Munto Coodru, republikańska flota przypuściła atak na główny układ Pakuuni leżący w tym samym sektorze. Niestety, pomimo sukcesu w bitwie kosmicznej, siłom dowodzonym przez komandora Patricka Ryana nie udało się zdobyć planety. Przyczyny porażki były dwie: duże zgrupowanie wojsk lądowych na powierzchni oraz błyskawiczne kontrnatarcie ze strony Imperialnej Marynarki Wojennej. Sześć Gwiezdnych Niszczycieli typu "Imperial II" wspieranych przez kilkanaście mniejszych jednostek oraz kilkaset myśliwców zdołało zmusić mniej liczne zgrupowanie okrętów Nowej Republiki do wycofania się na z góry upatrzone pozycje. Jak udało nam się dowiedzieć, bitwa była możliwa do wygrania, jednak rozproszony szyk sił inwazyjnych przygotowujących się do desantu, uniemożliwił skuteczną obronę. Po krótkiej, lecz zaciętej bitwie, Imperium straciło przynajmniej jeden niszczyciel oraz dwa mniejsze statki. Pomimo braku strat jednostkowych po swojej stronie, Ryan musiał wydać rozkaz odwrotu poważnie uszkodzonym okrętom, którym dowodził.

Choć rajd mający na celu w pełni zabezpieczyć planetę Mon Calamari przed bezpośrednim ryzykiem imperialnego ataku się nie powiódł, admiralicja uspokaja twierdząc, że sytuacja na tym odcinku frontu już niedługo znów obróci się na korzyść Nowej Republiki.

czwartek, 10 lutego 2011 23:03

Łowcy niewolników na Kashyyyk

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Od niepamiętnych czasów Kashyyyk było źródłem niewolników dla Sithów, niecnych korporacji, karteli przestępczych czy, w nieodległych czasach, Imperium Galaktycznego. Choć planeta wciąż znajduje się pod panowaniem Nowej Republiki, w ciągu ostatnich tygodni zanotowano tam niezwykłą aktywność łowców niewolników porywających tubylców. Wookiee zwrócili się do Zakonu Jedi z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego niepokojącego problemu i Najwyższa Rada zdecydowała się wysłać na planetę swoich przedstawicieli, których zadaniem będzie likwidacja niecnego precederu.

Jak udało nam się dowiedzieć, najprawdopodobniej za porwaniami stoją kultyści Ciemnej Strony Mocy, a kierującym operacją jest trandoshański Sith Drakaron. Według niepotwierdzonych źródeł to on zamordował  Seenie Exibil, co wyjaśniałoby obecność w grupie Jedi jej byłej uczennicy - Reanie Carol, a także pozostałych Rycerzy Jedi będących obecnymi przy śmierci Mistrzyni.

czwartek, 10 lutego 2011 22:53

Munto Codru odbite

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Republikańska Flota przejęła kontrolę nad planetą Munto Codru leżącą w sektorze Pakuuni. Po kilkugodzinnej bitwie na orbicie, Imperialna Marynarka została zmuszona do wycofania się z sektora, zaś wojska lądowe mogły rozpocząć desant. Pozostawiony na powierzchni garnizon szturmowców był zbyt mały, by stawić silny opór połączonym siłom Nowej Republiki i rdzennych mieszkańców planety - przedstawicieli rasy Codru-Ji. Walki na ziemi trwały raptem cztery dni i zakończyły się kapitulacją szturmowców broniących się w stolicy, mieście Capital Codru. 

Odzyskanie tej planety odsuwa niebezpieczeństwo ataku na nieodległe Mon Calamari, na orbicie którego znajdują się olbrzymie stocznie budujące największe okręty wojenne w republikańskiej flocie.

czwartek, 16 grudnia 2010 00:45

Wojna gangów na Coruscant

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Najniższe poziomy Coruscant nigdy nie były bezpieczne, ale w ostatnich dniach nasiliły się starcia między lokalnymi gangami i policja niemal otwarcie mówi o wojnie między grupami przestępczymi zwanymi Wysoką Kulturą i Szczurami Coruscant. Jedynie w ciągu tego tygodnia ucierpiało kilkanaście osób postronnych, w tym przynajmniej siedem straciło życie w wyniku wymiany ognia między bandytami. Policja skierowała dodatkowe siły do walki z przestępczością na tych poziomach, jednak konflikt wydaje się nie wygasać, a wręcz przeciwnie - eskalować. Jeśli szybko się to nie zmieni, potworne warunki w dolnych partiach miasta staną się nie do wytrzymania nawet dla przyzwyczajonych do trudnego życia mieszkańców, zaś sama wojna gangów może przenieść się również na wyższe poziomy.

poniedziałek, 29 listopada 2010 11:15

Biel odchodzi z "R jak Ratunek"

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Redakcji New Republic Daybreak udało się dowiedzieć, że Sharon Biel (l. 29) definitywnie kończy swój związek z popularnym holoserialem "R jak Ratunek". Aktorka dotychczas wcielała się tam w postać alderaańskiej pani doktor, która przeżyła zniszczenie rodzinnej planety przebywając w tym czasie na Coruscant. Po utracie całej rodziny kobieta decyduje się rozpocząć podróż po planetach Zewnętrznych Rubieży, gdzie niesie pomoc medyczną ubogim i zapomnianym przez resztę galaktyki istotom. Rezygnacja odtwórczyni głównej roli może okazać się naturalną śmiercią serialu, choć twórcy zapowiadają, że mają już kilka kandydatek na zastępstwo. Sharon Biel swoją decyzję uzasadnia pragnieniem "zmiany profilu kariery z serialowej na filmową". Na razie nie wiadomo czy otrzymała już propozycję pracy od jakiegoś reżysera, lecz mówi się, że ma zagrać w najnowszej superprodukcji, której fabuła ma odnosić się do początków obecnej wojny.

piątek, 26 listopada 2010 01:54

Senator z opuszczonymi spodniami

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Seantor Cal Baralein (l.62), przedstawiciel planety Norulac został złapany na gorącym uczynku z kochanką w hotelowym pokoju. Źródłem informacji okazał się bagażowy, oburzony faktem, że za zobowiązanie do zachowania dyskrecji otrzymał jedynie dziesięć kredytów napiwku. Mężczyzna natychmiast zadzwonił do lokalnej stacji holonetowej, której reporterzy oraz kamery na miejscu znalazły się w przeciągu dwudziestu minut. Jak mówi rozbawiony sytuacją boy hotelowy, "senator nie zdążył jeszcze rozpiąć rozporka, gdy wideo ukazujące jego w towarzystwie nagiej młódki obiegło całą planetę". Jak wykazało dziennikarskie śledztwo przeprowadzone przez wspomnianą stację, dziewiętnastoletnia dziewczyna okazała się prostytutką, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę wokół polityka. Co ciekawe, Cal Baralein w swoim programie zawsze propagował zdrową, szczęśliwą rodzinę jako podstawową jednostkę społeczną. Cóż, pan senator ma ciekawy pogląd na kształt tejże rodziny...

czwartek, 25 listopada 2010 13:02

"Beebleberry" zamknięte

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Właścicielka najpopularniejszego klubu nocnego na Coruscant, Beebleberry, poinformowała wczoraj, że od dnia dzisiejszego lokal będzie zamknięty z powodu przebudowy i całkowitej zmiany wystroju. Nie podano przybliżonej daty ponownego otwarcia klubu, ale prawdopodobnie nastąpi to jeszcze przed nowym rokiem, by za jego powitanie na parkiecie Beebleberry mieszkańcy planety mogli zapłacić grube pieniądze. Według zapewnień Samanthy Blackkreck dotychczasowi stali goście nie będą się czuli obco w nowym wnętrzu lokalu, które jednak będzie bardziej dostosowane do współczesnych standardów. Najprawdopodobniej zmianie ulegnie także powierzchnia nightclubu - ma być on większy i przynajmniej dwupoziomowy, zaś każde z pięter ma być utrzymane w nieco innym klimacie.

Przypomnijmy, że Samantha Bleckkreck jest córką twórcy tego wspaniałego miejsca, Eliji Blackrrecka i przejęła klub dwa lata temu pozwalając ojcu w spokoju cieszyć się emeryturą.

środa, 24 listopada 2010 01:38

Linex kupi Serv-O-Droid?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Zarząd Linex Robotics wydaje się bardzo zainteresowany wykupieniem Serv-O-Droid Inc. Nie da się ukryć, że ta druga firma radzi sobie o wiele gorzej od nowego gracza na rynku, czego przyczyn można doszukiwać się między innymi w tragicznej śmierci Garry'ego Youngmana, poprzedniego dyrektora fabryki na Coruscant. Przypomnijmy, że zginął on w eksplozji ładunku wybuchowego, jakiego podłożenie przypisuje się "Szalonemu Saperowi". Niestety, nie jest to jedyny powód problemów finansowych korporacji - eksperci zauważają również obniżenie konkurencyjności jej produktów w ostatnich latach, co pociągnęło za sobą spadek sprzedaży.

Rzecznik prasowy Linex Robotics na konferencji prasowej dotyczącej rozpoczęcia produkcji nowych droidów protokolarnych potwierdził, że jego firma chętnie wykupiłaby przynajmniej część fabryk należących obecnie do Serv-O-Droid. Zdania ekspertów finansowych są podzielone między tych, którzy uważają, że jest to jedyny sposób odbicia się od dna dla upadającej firmy i tych, według których sprzedaż choćby tylko niewielkiej części nieruchomości przyczyni się do jej szybkiego upadku. Obserwatorzy rynku jednogłośnie jednak twierdzą, iż Linex może stać się jednym z najpotężniejszych graczy w ciągu następnych dwóch lat. Serv-O-Droid na razie nie komentuje tych pogłosek.

prstk.jpg