NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
czwartek, 09 września 2010 09:44

Filmowy super-przebój niedługo na ekranach kin

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Niedługo światło dzienne zobaczy nowy holofilm znanego reżysera, Stevena Bergstila, ?Podwójna tożsamość?. Według zapowiedzi producenta i dystrybutora ma to być kasowy przebój, który przyciągnie do kin miliardy istot w całej galaktyce. Akcja została umiejscowiona w czasach Wojny Domowej i opowiada i młodej rebeliantce, Karie Ssom (w tej roli Angelina Eiolj) infiltrującej posiadłość wielkiego moffa, zarządcy fikcyjnego sektora Breslau, Aleksanda McCoya (Bruce Silliw). Karrie najpierw zdobywa zaufanie imperialnego urzędnika, a następnie rozkochuje go w sobie, by mieć dostęp do wszystkich jego sekretów. Życie pod przykrywką, choć luksusowe, nie należy do łatwych, bowiem groźba zdemaskowania czai się na każdym kroku ? na szczęście, po roku rebeliantka otrzymuje wiadomość o tym, że niedługo moff zostanie zabity. Problem w tym, że nie jest pewna czy chce, by tak właśnie się stało?

czwartek, 09 września 2010 09:42

Jesteśmy lepsi od konkurencji!

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Jak wskazują obiektywne analizy rynku przeprowadzone przez niezależny ośrodek badań społecznych, ?New Republic Daybreak? jest najchętniej czytaną gazetą codzienną w Nowej Republice. Dla porównania, ?Coruscant?s Voice?, który zajął drugie miejsce w rankingu, charakteryzuje, nie tylko niższa o 9% sprzedaż, ale również mniejsze zadowolenie czytelników z poziomu zamieszczanych tam artykułów. Wdzięczna swoim czytelnikom redakcja zapewnia, iż zrobi wszystko, by utrzymać ten wynik.
czwartek, 09 września 2010 09:39

Rancor w kanałach na Taris?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Żołnierze zamieszkujący tymczasową bazę wojskową Republiki na Taris coraz częściej informują o tym, że widzieli rancora. Fakt ten wydaje się dość nieprawdopodobny i przypomina miejską legendę, jednak nie można nie brać pod uwagę tajemniczych zaginięć w okolicy miejsca, gdzie rzekomo miałby mieć swoje legowisko. Nie wiadomo jak rancor miałby przeżyć w olbrzymim labiryncie tuneli pod dawnym miastem ani jak się tam znalazł, jednak dowództwo zmuszone jest podjąć kroki mające wyjaśnić tą sprawę ? do tego czasu żołnierze odmawiają patrolowania terenu zaginięć.
czwartek, 09 września 2010 09:36

Zakon Jedi uderza w placówkę klonującą

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Jak udało nam się dowiedzieć, ostatnio Zakonowi Jedi udało się zniszczyć jedną z placówek, w której powstawały klony. Kompleks najprawdopodobniej należał nie do Imperium, lecz do Sithów i zajmował się hodowlą użytkowników Ciemnej Strony Mocy. Na razie jednak przedstawiciele Świątyni milczą i w żaden sposób nie komentują tych pogłosek, zaś nam pozostaje jedynie domyślać się ile w nich prawdy.

czwartek, 09 września 2010 09:34

Kolejne barowe burdy na Manaan

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Choć Manaan znane jest ze swojego przywiązania do przestrzegania prawa i utrzymywania porządku, szczególnie w Ahto City, jedynym mieście na powierzchni oceanu pokrywającego całą planetę, ostatnimi czasy kantyna ?Pod Topielcem? staje się miejscem coraz częstszych burd. Przyczyną ostatniej była śmierć jednego z członków lokalnego ?gangu?, jednak jego zabójcy wciąż pozostają nieuchwytni, zaś policja coraz głośniej apeluje do władz o zamknięcie feralnego lokalu.
czwartek, 09 września 2010 09:28

Morderstwo pod drzwiami klubu

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Dzisiejszej nocy zamordowana została kelnerka pracująca w klubie nocnym Beebleberry na Coruscant. Zabójstwa dokonał nieznany sprawca, gdy kobieta wyszła na chwilę na zewnątrz, by zapalić papierosa. Według jej koleżanek, już wcześniej próbowano dokonać zamachu na jej życie. Czy oznacza to, że ktoś poluje na personel najbardziej znanego lokalu na Coruscant? Odpowiedzieć na to pytanie ma śledztwo prowadzone przez lokalną policję.

czwartek, 09 września 2010 09:25

Tragedia w Systemie Anobis

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Naszej redakcji udało się dowiedzieć, iż jakiś czas temu w kopalniach na asteroidach w układzie Anobis doszło do tragedii, gdy awarii uległ system podtrzymujący życie. Niepotwierdzone informacje pochodzące ze źródła bliskiego wywiadowi, podają jakoby miał to być imperialny sabotaż. Podobno udało się aresztować dwóch wrogich agentów zaraz po tym, jak wylądowali w kopalni, ale pomóc im miała osoba związana z kultem Sith. Prawdopodobnie tożsamość szpiegów wciąż pozostaje nieznana. Z przykrością zawiadamianym, że nie przeżył żaden z pracowników placówki.
czwartek, 09 września 2010 09:24

Nadchodzi nowa wersja A-Winga

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Wiadomość o testach prototypów wersji rozwojowe A-Winga, oznaczonej jako ?A-Wing Super?, podano wczoraj na konferencji prasowej Incom Corporation. Nowy model ma odznaczać się przede wszystkim mocniejszymi osłonami, a także większą prędkością i zwrotnością w porównaniu do oryginału. Dzięki temu, nasi piloci powinni stać się jeszcze groźniejszymi przeciwnikami dla imperialnych wojaków.
czwartek, 09 września 2010 09:21

?Wojna wywołana przez Nową Republikę?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Takie informacje można było przeczytać ostatnio w wielu imperialnych serwisach informacyjnych, ale co bardzo niepokojące, również kilku republikańskich. Wszyscy ich autorzy powołują się na zamach na niecne czyny byłego Najwyższego Kanclerza, w tym jego prawdopodobny udział w zorganizowaniu zamachu na Imperatora. Choć fakty te są niepodważalne, naszym zdaniem, za wybuchem wojny stoi ten, kto pierwszy zaatakował, a więc, rządne władzy, Imperium Galaktyczne.

prstk.jpg