IG.jpg
IG - Szybkie newsy
poniedziałek, 20 sierpnia 2012 23:29

Święto Dnia Proklamacji

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

    Chcąc zdementować ostatnie plotki o słabości Imperium Galaktycznego, Imperator razem z władzami wojskowymi ustalił termin jednej z największych parad floty w historii znanej galaktyki. Miłościwie nam panujący ma zamiar pokazać tym samym wszelkim niezdecydowanym czy podatnym na plotki rozsiewane przez Republikę, kto ma prawdziwą siłę i wygrywa aktualną wojnę.

czwartek, 18 sierpnia 2011 19:12

Armia ma coraz mniej chętnych

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Coraz mniej młodych ludzi chce przywdziać charakterystyczny pancerz szturmowca - to fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Armia coraz częściej musi szkolić rekrutów z poboru, bowiem z każdym rokiem maleje liczba chętnych, by wstąpić w szeregi wojowników ładu i porządku. Żołnierzy potrzeba coraz więcej - do okupacji zajętych planet, do zapchania dziur na frontach, do zajmowania kolejnych, do uzupełnienia strat, do obsadzenia korpusów na okrętach wojennych - mówiąc krótko: do wszystkiego, co z toczoną wojną związane. Jakby tego było mało, na skutek agresywnych działań Nowej Republiki i Zakonu Jedi, zniszczonych zostało kilkanaście placówek klonujących, co znacznie ograniczyło możliwości wyhodowania kolejnych żołnierzy-klonów.

Potrzeby rosną, możliwości maleją - tak można określić obecną sytuację werbunkową. Imperator Tourville nakazał zwiększenie przymusowego poboru na okupowanych planetach, zaś armia zwiększyła środki przeznaczone na żołd dla najemników. Działania jak najbardziej pożądane, niestety - na dłuższą metę mogą okazać się niewystarczające.

środa, 15 czerwca 2011 18:37

Anomalie Sektora Quelii

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Sektor Quelii na Zewnętrznej Rubieży czasowo został wyłączony z terenów manewrowych floty Imperium. W krótkich odstępach czasowych napotkano się bowiem na szereg kosmicznych anomali, w wyniku których poniesiono ciężkie straty. W systemie Cedre w jonową mgławicę wpadł gwiezdny niszczyciel typu Victory, ocalała jedynie czwarta część oficerów i mniej niż dziesięć procent załogi. Podobnie było w systemie Varn, pył kosmiczny doprowadził do uszkodzenia aż dziewięciu myśliwców. Z kolei grawitacyjne zakłócenia w systemie Vahaba dały się we znaki transportowcom. "Najgorzej i tak jest w systemie Dathomiry - informuje rzecznik Imperium - nasi specjaliści wysnuli hipotezę, że to właśnie okolice tamtejszej gwiazdy Domir mogą być źródłem anomali. Szacunkowo na samej Dathomirze rozbiło się w ostatnim czasie nawet kilkadziesiąt jednostek wykonujących dzikie loty. To głównie margines i wyjęci spod prawa, więc na szczęście żadna strata dla społeczeństwa imperialnego. Boli nas jednak strata dwóch fregat podczas patrolu. Nie jesteśmy niestety w stanie nic poradzić na dziwne zjawiska, tymczasem zamykamy dla cywilów ruch w kontrolowanej przez nas części Sektora Quelii, aż w ośmiu systemach. Wycofujemy stamtąd flotę. Gdy tylko ustalimy źródło zaburzeń, zaczniemy przeciwdziałać".

niedziela, 22 maja 2011 14:51

Szlaki handlowe bezpieczniejsze

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Problem nasilających się pirackich ataków na konwoje handlowe na terenach niedawno należących do Rebeliantów znany był każdemu obywatelowi Imperium Galaktycznego. Flota tzw "Republiki" nigdy nie była w stanie zapewnić bezpieczeństwa przewoźnikom operującym w peryferyjnych systemach gwiezdnych, lecz od czasu, gdy te znalazły się pod rządami Imperium, życie pirata stało się znacznie trudniejsze.

Dzięki bezlitosnej akcji zorganizowanej przez imperialną marynarkę udało się rozbić aż trzydzieści dwie mniejsze grupy piratów oraz cztery duże. Szacowana łączna wartość strat spowodowanych przez napady zlikwidowanych band przekracza półtora miliarda kredytów, a trzeba wiedzieć, że są to obliczenia dość optymistyczne. Od czasu, gdy na szlakach handlowych pojawiły się patrole Imperium, gwiezdni złodzieje powrócili tam, skąd pochodzą, czyli na terytoria Republiki oraz do Przestrzeni Huttów, gdzie dalej czynią swój bezprawny precedens. Ze względu na znaczny wzrost bezpieczeństwa podróży w zasięgu granic działania naszej floty, zmniejszono również liczbę patroli.

piątek, 13 maja 2011 20:02

Przechwycono duży ładunek narkotyków

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Imperialna służba celna odniosła kolejny spektakularny sukces. Tym razem jej funkcjonariusze zdołali przechwycić olbrzymi ładunek nielegalnych substancji odużających, w tym igiełek śmierci czy błyszczostymu. Obława na przemytników była zwieńczeniem kilkunastotygodniowego śledztwa przeprowadzonego przez celników w porozumieniu z Imperialną Marynarką. Zatrzymano dwa dużych rozmiarów frachtowce, na pokładach których próbowano przeszmuglować towar o łącznej wartości niemal dwudziestu milionów kredytów, a które na terytorium Imperium Galaktycznego próbowały przedostać się ze strony Przestrzeni Huttów.

Kapitanowie obu jednostek zostali śmiertelnie ranni w czasie akcji abordażowej - obaj stawiali zbrojny opór przy aresztowaniu i dowodzący akcją zdecydował się wydać rozkaz ich zastrzelenia, by nie ryzykować niepotrzebnie życia celników. Pozostałych członków załogi aresztowano i obecnie trwają przesłuchania - jak zapewnia Służba Celna - owocne. Oznacza to, że już niedługo możemy spodziewać się kolejnych doniesień o sukcesach w walce z przemytem substancji odużających na teren Imperium.

piątek, 06 maja 2011 12:25

Imperium dba o środowisko

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Gubernatorowie planet na terenie Imperium otrzymali nowe restrykcje dotyczące ochrony systemów ekologicznych. Do najważniejszych zmian należą procedury mające zapobiec swobodzie podróżowania w atmosferze cywilnym jednostkom o napędzie jonowym. Co to oznacza w praktyce? Mniej zaniezczyszczeń i zagrożeń związanych z reaktorami statków.

Zawodowym pilotom i właścicielon prywatnych międzygwiezdnych środków transportu pozostaje zamontować dodatkowo napęd repulsorowy. Ekologiczny, wydajny i tak naprawdę na terenie planety dużo praktyczniejszy. W przypadku większych jednostek i większości okrętów floty jest to niemożliwe. I dobrze, bo odpowiednia koordynacja w przestrzeni i wykorzystywanie wahadłowców w zupełności zastępują procedurę wchodzenia w atmosferę. Walka z zanieczyszczeniami może tym samym być w konsekwencji skokiem technologicznym, niemożliwym do zrealizowania na terenie Nowej Republiki, która program zwiększania nakładów i szukania rozwiązań ekologicznych nie zdołała wprowadzić w czyn od początku powstania. Polityczny pstryczek w nos Senatu był ponoć pomysłem samego Imperatora. Tak to się robi na terenie Imperium!

niedziela, 27 lutego 2011 20:02

Zamach na Bastionie - brak postępów w śledztwie

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Od czasu tragicznego w skutkach zamachu na Bastionie minęło już wiele czasu, jednak wciąż nieznany pozostaje sprawca lub sprawcy. Policja oraz służby wywiadowcze nabrały wody w usta i nie komentują sprawy zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa. Prawdą jest, że sprawa jest bardzo delikatna i wiele jej wątków nie może ujrzeć światła dziennego, by nie spłoszyć terrorystów odpowiedzialnych za śmierć, przypomnijmy, czterdziestu jeden osób różnej płci i rasy. Z drugiej jednak strony, brak jakichkolwiek informacji o postępach w śledztwie wywołuje niepokój u mieszkańców Bastionu, którzy boją się przebywać w większych skupiskach ludzi mniemając, że to one są najlepszym celem ewentualnego zamachu bombowego.

Najbardziej jednak niepokojące są niepotwierdzone plotki dotyczące ataku hakerskiego, w wyniku któremu rzekomo miałyby zniknąć wszelkie nagrania z kamer umieszczonych w okolicy miejsca zdarzenia. Jeśli rzeczywiście doszło do czegoś takiego, należy się zastanowić czy kontrwywiad słusznie wypełnia swoje obowiązki i czy, co gorsze, w atak nie była zamieszana Nowa Republika. Możliwość ta jest o tyle prawdopodobna, że tylko grupa doskonałych hakerów byłaby w stanie dokonać tak śmiałego aktu.

wtorek, 15 lutego 2011 20:40

"Zgwałcił mnie Luk Seven"

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

HoloNetowy portal "Super Imperial" opublikował na łamach swojej witryny opowieść Geldrii Klose, młodej kobiety, która była świadkiem operacji mającej na celu wyzwolenie Dantooine spod jarzma Rebeliantów. Jak udało się dowiedzieć redakcji tabloidu, Luk Seven, biorący udział w ofensywie, miał udać się na powierzchnię planety, gdzie w towarzystwie kompanii szturmowców "zabawiał się" z mieszkankami planety, nawet gdy te "stanowczo odmawiały". Zarówno żołnierze, jak i oficer floty, najpewniej byli pod wpływem alkoholu, grozili obywatelom bronią, a kobiety gwałcili. Geldria Klose miała rozpoznać twarz Sevena, gdy po kilku latach zobaczyła ją w HoloNetowych wiadomościach.

Na chwilę obecną nie wiadomo gdzie kobieta się znajduje i nie udało nam się do niej dotrzeć, by poznać więcej szczegółów jej oskarżeń, które najpewniej niedługo zostaną zweryfikowane. Redakcja "Imperial Guardian" szczerze jednak wątpi, by wzorowy oficer Imperialnej Marynarki był zdolny do tak haniebnych czynów.

czwartek, 10 lutego 2011 23:35

Nowe SSD się spóźnią

WRITTEN_BY_MALE Imperial Guardian

Zapowiadane przy okazji oddania do służby SSD "Thrawna" i SSD "Bastionu" Gwiezdne Superniszczyciele prawdopodobnie nie zostaną ukończone w planowanym terminie. Przypomnijmy, że do końca tego roku Marynarka planowała wprowadzić na front jeszcze dwa lub trzy okręty typu "Executor", które zdolne są do pojedynczej walki przeciwko całym zgrupowaniom nieprzyjacielskich statków. Opóźnienia w konstrukcji nowych okrętów wynikają ze zmian priorytetów dla stoczni związanych z koniecznością licznych napraw niszczycieli typu "Imperial II", a także zwiększenia ich liczby we flocie. W pełni zgadzamy się z nowym planem Alistaira Tuorville'a, bowiem o ile olbrzymie SSD potrzebne są do wygrywania bitew, o tyle do utrzymania zajętych sektorów oraz patroli granic, niezbędne są mniejsze jednostki w większej liczbie.

Marynarka przy okazji planuje całkowite wycofanie ze służby starszych okrętów typu "Victory" i "Imperial I", które mają zostać zastąpione jednostkami nowszej generacji.

pierwsza
poprzednia
1
Strona 1 z 4
prstk.jpg