NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
środa, 08 września 2010 19:01

42 osoby zginęły w katastrofie kolejki

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

42 osoby zginęły w katastrofie kolejki

Zeszłej nocy na Coruscant 42 osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych, gdy zderzyły się ze sobą dwie podwieszane kolejki. Przyczyną katastrofy była awaria hamulców jednej z nich, tej która następnie z olbrzymią prędkością uderzyła w tył ostatniego wagonika pociągu z przodu. Pogrążonym w żałobie rodzinom zarząd spółki przewozowej, a także władze planety, obiecały wysokie zapomogi, zaś prokuratura zapowiedziała śledztwo w tej sprawie.

środa, 08 września 2010 18:59

Imperium nie radzi sobie z dezercjami?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Imperium nie radzi sobie z dezercjami?

Czyżby Resztki Imperium miały problem z utrzymaniem własnych żołnierzy? Pytanie to wydaje się całkiem na miejscu, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Imperium oferuje wysokie nagrody za dostarczenie dezerterów do bazy wojskowej na Muunilist, a nawet amnestię dla Łowców z wyrokiem. Naszą redakcję ciekawi czy to jedynie pojedyncze przypadki czy początek masowej fali ucieczek z armii? Być może przywódcy Imperium powinni się zastanowić nad morale własnych żołnierzy zanim poślą ich do boju przeciwko bezbronnym frachtowcom CSA?

środa, 08 września 2010 18:55

Hen Habegger wraca na Naboo

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Hen Habegger wraca na Naboo

Przedstawiciel Naboo w Senacie Nowej Republiki, głośny działacz opozycji, postanowił wrócić na swoją rodzinną planetę, by przedyskutować z królem Jahranem między innymi kwestię poparcia deklaracji o ochronie konwojów należących do CSA. Złośliwi uważają, że Habegger chce na jakiś czas zejść z oczu pozostałym senatorom po tym, jak wziął udział w burzliwej dyskusji na temat wydarzeń na Fondorze, gdzie wraz z kolegą z Nowego Alderaana, Michaelem Croftem, oskarżył rząd o nieudolną politykę wewnętrzną i zagraniczną Nowej Republiki.

środa, 08 września 2010 18:54

Gwiazda filmowa czyta bajki

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Gwiazda filmów czyta bajki.

Sharon Biel, aktorka znana przede wszystkim z roli lekarki w popularnym serialu ?R jak Ratunek?  włączyła się do kampanii propagującej czytanie książek najmłodszym. W ciągu następnych tygodni będzie odwiedzać przedszkola na planetach Jądra, gdzie będzie czytać dzieciom najpiękniejsze baśnie Starej Republiki. Złośliwi uważają, że jest to jedynie element reklamy serialu, jednak biorąc pod uwagę jego oglądalność, wydaje się to podejrzenie nieuzasadnionym
środa, 08 września 2010 18:51

Wysypisko toksyn na Felucii

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Wysypisko toksyn.


Ekolodzy biją na alarm. Grupa badawcza stacjonująca na Felucii odkryła, że w tamtejszych wodach znajdują się toksyny, które powoli zatruwają środowisko całej planety. "Jeśli tak dalej pójdzie środowisko naszej planety ulegnie całkowitej degradacji, a osoby dopuszczające się takiej zbrodni przeniosą na inny, okoliczny świat" - wypowiada się minister do spraw ochrony ekogalaktyki Lizzy Xalrich. Senat rozpoczął śledztwo w tej sprawie, a winowajcom grozi nawet do 25 standardowych lat więzienia.

środa, 08 września 2010 18:49

Woostri przymiera głodem!

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Woostri przymiera głodem!

Nagły wzrost cen żywności na Woostri spowodował liczne manifestacje i  strajki. Mieszkańcy buntują się przeciwko kolejnym podwyżką narzekając na nie podnoszony od wielu lat poziom płac. Niezadowoleni obywatele zawiesili wszelkie prace przemysłowe na jeden dzień standardowy, co przyniosło wszystkim inwestorom milionowe straty. Strajkujący ostrzegają, że jeśli rząd coś z tym nie zrobi protest rozpocznie się ponownie i tym razem pociągnie do odwołania.
środa, 08 września 2010 18:45

SoroSuub Corporation w rozsypce?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

SoroSuub Corporation w rozsypce?
Chęć podzielenia się zyskami czy kryzysowy stan finansowy firmy SoroSuub?


Jak donosi nasz korespondent z Sullustan, wczoraj Korporacja sprzedała 30% swoich akcji niejakiemu Cyanowi Linksowi mieszkającemu obecnie na Naboo. Oficjalnie zarząd wypiera się jakoby ich firma miała jakiekolwiek kłopoty finansowe. Prezes firmy nie zgodził się na wywiad z nami uzasadniając swoją decyzje złym stanem zdrowia, lecz ten sam stan zdrowia nie przeszkodził mu w odbyciu podróży biznesowej.
Podobnie jak pracownicy koncernu, z niecierpliwością czekamy na wyjaśnienia związane z tym transferem.

8
następna
ostatnia
Strona 8 z 8
prstk.jpg