NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
czwartek, 09 września 2010 01:11

Incom zapowiada nowy model X-Winga

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Najbardziej charakterystyczny myśliwiec galaktyki, symbol Rebelii i Nowej Republiki, X-Wing ma się doczekać kolejnej wersji rozwojowej opatrzonej symbolem XJ. Na razie prace weszły dopiero w fazę projektowania, więc rzeczywistych efektów możemy spodziewać się dopiero za kilka lat, niemniej już wiadomo, że zmiany mają być ?rewolucyjne?. Rzecznik Incomu poinformował również, że charakterystyczna sylwetka maszyny nie ulegnie zmianie. I dobrze!

czwartek, 09 września 2010 01:04

Lando Carlissian pisze pamiętniki

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Jeśli słyszałeś kiedykolwiek o Hanie Solo, słyszałeś na pewno o jego przyjacielu, Lando Carlissianie. Ten eks-generał Rebelii, były baron Miasta w Chmurach, założyciel Miasta Nomadów, przez złośliwych zwany po prostu ?Galaktycznym Awanturnikiem?, poinformował media o tym, że w najbliższym czasie zamierza wydać swoje pamiętniki. Gorąco mu kibicujemy i życzymy sukcesów na polu literackim.

środa, 08 września 2010 21:33

Akcje Incom Corporation idą w górę

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Akcje Incom Corporation idą w górę.

Z kryzysu w Sektorze Korporacyjnym niewątpliwie cieszy się zarząd firmy Incom, producenta m.in. myśliwców X-Wing. Podczas, gdy konkurencja traci swoje frachtowce i góry kredytów, akcje Incomu jak szalone pną się w górę. Analitycy rynków galaktycznych przepowiadają bolesny spadek tych notowań w najbliższej przyszłości, jednak zarząd firmy, nie przejmując się tym, wypłacił sobie olbrzymie premie za ?doskonałe działania mające na celu zwiększenie finansowej stabilności firmy?. Skromnym zdaniem naszej redakcji, pieniądze te powinny trafić raczej do działu projektowego korporacji, ale widocznie prezesi uznali, iż rozwój technologii jest obecnie mniej istotny.

środa, 08 września 2010 21:28

Nowa kochanka Hansa Brunera

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Nowa kochanka Hansa Brunera

Hans Bruner (l.53), popularny aktor holo, znany między innymi z takich produkcji jak wojenne ?Działa Geonosis?, ?Jeden most za wcześnie? czy znakomitego filmu akcji ?Siedmiu Jedi?, na festiwalu filmowym na Coruscant pojawił się w towarzystwie swojej nowej kochanki. Przypomnijmy, że niecałe cztery miesiące temu porzucił aktorkę, Sharon Biel dla modelki, Katie Janovic, by teraz związać się z nieznaną, czarnowłosą pięknością. Nasza redakcja zastanawia się jak długo uda mu się wytrzymać ze swoją nową kobietą ? najdłuższy proponowany termin to dziesięć standardowych tygodni, najmniejszy ? już się rozstali?

środa, 08 września 2010 21:26

Ludzie Pustyni mordują farmerów

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Ludzie Pustyni  mordują farmerów.

Siedem farm wilgoci w pobliżu Mos Eisley na Tatooine było celem ostatniego ataku Ludzi Pustyni, w którym zginęło blisko 50 osób. Dotychczas Tuskenowie nie zapuszczali się tak miast i nie wiadomo co sprawiło, że zmienili oni ten zwyczaj i, choć nie wydaje się, by mogło się to powtórzyć, mieszkańcy planety są zaniepokojeni i oczekują militarnej pomocy władz. Senat na razie nie zainteresował się tą sprawą i prawdopodobnie zginie ona w biurokratycznej maszynie, a politycy zostawią bezbronnych farmerów wilgoci samych sobie.

środa, 08 września 2010 19:09

Sytuacja na Woostri opanowana

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Sytuacja na Woostri opanowana.

Od kilku tygodni mieszkańcy Woostri przymierali głodem, gdy gwałtownie skoczyły ceny żywności, a wielu z nich straciło swoje miejsca pracy. Niekończące się strajki, manifestacje, zawieszenie pracy i wybuchające zamieszki wreszcie dobiegły końca. Kanclerz podpisał dekret o natychmiastowej pomocy gospodarczej dla tej planety, a pierwsze frachtowce z żywnością i materiałami pierwszej potrzeby już wyruszyły z Coruscant. Planuje się również pomoc finansową dla prywatnych przedsiębiorców, którzy zdecydują się stworzyć nowe miejsca pracy.

środa, 08 września 2010 19:07

Nowa Republika pomoże CSA

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Nowa Republika pomoże CSA.

Senat przegłosował uchwałę dotyczącą pomocy tym planetom CSA, które nie wyraziły zgody na wcielenie do Resztek Imperium. Nasze myśliwce zajmą się eskortowaniem frachtowców, które wciąż używają korporacyjnych transponderów manifestując tym samym swoją niezależność od agresora. Jednocześnie jednak nasi piloci otrzymali niemal bezwzględny zakaz angażowania się w walkę z flotą Imperium ? jedynym wyjątkiem od tej reguły może być bezpośredni i otwarty atak na siły Nowej Republiki broniące porządku i interesów cywilów w tym rejonie.

środa, 08 września 2010 19:05

Senat Unplugged

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Senat Unplugged.

Nie, to nie tytuł nowej płyty muzycznej. Wczoraj senatorowie musieli przerwać swoje obrady, gdy niespodziewanie doszło do awarii całego systemu zasilania, które przywrócono dopiero po czterech godzinach gorączkowych napraw. Niestety, nie udało nam się poznać przyczyny zgaszenia świateł politykom, ale mamy nadzieję, że znaleźli sami drogę do wyjścia?
środa, 08 września 2010 19:04

Rekordowa wygrana na koreliańskiej loterii

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Rekordowa wygrana na koreliańskiej loterii

Rekordową sumę 91 000 000 kredytów wygrał Ushke Hran, Sullustanin mieszkający na Korelii. Jeszcze nigdy w historii zakładów na tej planecie główna nagroda nie osiągnęła tak wysokiej kwoty, a fakt, że zwycięzca nie musi dzielić się nią z nikim innym (poza Urzędem Skarbowym, oczywiście) jedynie podnosi rangę tego wydarzenia. Pan Hran zapytany co ma zamiar zrobić z wygraną zapowiedział, że 10% przeznaczy na cele charytatywne. Gratulujemy wspaniałomyślności!

prstk.jpg