NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
czwartek, 09 września 2010 09:20

Raport dotyczący Drunost opóźniony

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Wbrew temu, co zapowiadali przedstawiciele Zakonu Jedi, wciąż nie opublikowano raportu z działań na planecie Drunost, gdzie doszło do kontrowersyjnych zdarzeń w czasie likwidacji, jednego z najgroźniejszych w rejonie, gangu ? Zabójczej Pięści. Rzecznik prasowy Zakonu tłumaczy opóźnienie wybuchem wojny i związanymi z tym sprawami, które mają o wiele większy stopień ważności. Mimo to, niektórzy w naszej redakcji, zastanawiają się czy przypadkiem Mistrzowie nie chcą czegoś zataić.

czwartek, 09 września 2010 09:16

Zmiany w Zakonie Jedi

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Wraz ze zmianami składu Najwyższej Rady, zmieniono również metodę przyznawania kolejnych rang w Zakonie Jedi, które obecnie o wiele bardziej nawiązują do tych, znanych z czasów Starej Republiki. Dotychczas zasady nadawania wyższego ?stopnia? nie były jasno określone i dawały dużą swobodę członkom Rady, a także zmuszały Jedi do jak największego ?wybicia się? z tłumu, zaś teraz dają większą szansę tym, ?bardziej przeciętnym?, zwłaszcza jeśli chodzi o tytuł Mistrza Jedi. Decyzja ta była niewątpliwie związana z rozrostem Zakonu Jedi od czasów, gdy jego podwaliny powstawały na Yavin IV.

czwartek, 09 września 2010 09:13

Zwycięstwo na orbicie Ansionu

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Flocie Nowej Republiki udało się rozbić imperialną grupę uderzeniową, która miała podbić planetę Ansion leżącą na terenie odległych Zewnętrznych Rubieży. Trzy krążowniki Mon Calamari, wspomagane przez kilka eskadr myśliwskich, przybyły do systemu w samą porę, by w ciągu kilku minut całkowicie odmienić losy bitwy. Zniszczone zostały trzy imperialne okrętu typu Lancer oraz jeden gwiezdny niszczyciel klasy Imperial II. To, jedno z nielicznych zwycięstw Republiki w pierwszej fazie konfliktu, niewątpliwie jest zapowiedzą wspaniałych sukcesów w nadchodzącej kontrofensywie.

czwartek, 09 września 2010 01:27

Porządki na Stacji Yavin

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Stacja Yavin krążąca wokół planety o tej samej nazwie prawdopodobnie niedługo zostanie ?uprzątnięta ze wszelkiego niepożądanego towarzystwa?, jak określił to Mistrz Kyle Katarn. Chodzi przede wszystkim o Hutta Zordo, którego działalność poza prawem jest doskonale znana nie tylko Rycerzom Jedi, ale również i wszystkim pracownikom stacji. Zakon, któremu nie podoba się towarzystwo ?pospolitych przestępców? zażądał, by w ciągu dwóch standardowych miesięcy Zordo i wszyscy jego współpracownicy opuścili stację ? inaczej zostaną aresztowani i postawieni przed sądem za działalność przestępczą.

czwartek, 09 września 2010 01:24

Luke Skywalker przygląda się Drunost

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Po fali oskarżeń, jaka przetoczyła się przez imperialną prasę propagandową, Wielki Mistrz Skywalker postanowił osobiście udać się na tą niewielką planetę, gdzie przedstawiciele Zakonu Jedi starają się zlikwidować groźny gang ?Zabójcza Pięść?. Przed podróżą zaznaczył jednak, że nie spodziewa się znaleźć żadnych nieprawidłowości w działalności wysłanych tam przedstawicieli Zakonu Jedi, a kontrola ma charakter raczej formalny. Zapowiedział również, że ma zamiar wziąć udział w aresztowaniu szefa przestępczej organizacji, Josha Travisa.
czwartek, 09 września 2010 01:20

Eskadra A-Wingów wpada w pułapkę

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Nasze źródło umiejscowione blisko najwyższego Dowództwa Myśliwskiego poinformowało nas, że Eskadra Skorpionów, złożona z dwunastu maszyn typu A-Wing oraz sześć B-Wingów wpadło w zasadzkę urządzoną przez piratów. Misja miała być raczej rutynowa ? pas asteroid w niezamieszkałym systemie na Zewnętrznych Rubieżach, w którym piraci umiejscowili swoje magazyny przyprawy, broni itp. oraz osiemnaście maszyn, mających te magazyny zlikwidować. Początkowo wszystko szło dobrze ? aż do momentu, gdy okazało się, że przestępcy na asteroidach zamontowali wyrzutnie rakiet sterowanych. Wynik tego starcia jest tragiczny ? zestrzelono sześć A-Wingów i pięć B-Wingów. Jak na razie wiadomo czy zawinił wywiad czy dowództwo ani czy ktoś wcześniej poinformował piratów o planowanym ataku na ich pozycje.

czwartek, 09 września 2010 01:17

Członkini Najwyższej Rady Jedi nie żyje!

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Mistrzyni Thane, przedstawicielka rasy legendarnego Yody, członkini Najwyższej Rady Jedi, wspaniały dyplomata i niezwykle wrażliwa istota, została znaleziona martwa wśród ruin dawnej akademii Jedi na Dantooine. Jak udało nam się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł, Mistrzyni została zamordowana, zaś śmiertelną ranę zadano mieczem świetlnym. Te mrożące krew w żyłach fakty niemal jednoznacznie wskazują na to, że zabójcą musiał być któryś z Jedi lub, nie wiadomo co gorsze, potężny Sith. Ostatnio kult Ciemnej Strony rósł w siłę, na co wskazywały ataki na adeptów podróżujących na Yavin 4, lecz nikt nie spodziewał się, że będą oni potrafili działać z taką skutecznością. Na razie nie udało nam się uzyskać żadnych bardziej szczegółowych informacji, gdyż przedstawiciele Dantooine milczą, zaś Wielki Mistrz Skywalker przebywa obecnie na Drunost, gdzie pomaga w ostatecznym rozprawieniu się z gangiem ?Zabójcza Pięść?. O wszystkich nowych faktach będziemy jednak informować naszych czytelników na bieżąco.

czwartek, 09 września 2010 01:15

Mistrzyni Thane udaje się na Dantooine

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Członkini Najwyższej Rady Jedi, Mistrzyni Thane zapowiedziała, że udaje się z oficjalną wizytą na Dantooine, by uczcić pamięć Jedi poległych na tej planecie w czasie Wojen Sithów, cztery tysiące lat temu. Na razie nie podano terminu podróży ani tego, czy towarzyszyć jej będą inni członkowie Zakonu. Mieszkańcy planety na razie zachowują sceptycyzm w tej sprawie.

czwartek, 09 września 2010 01:13

Korelia po raz kolejny odmawia Senatowi

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Mogło się wydawać, że rozmowy na temat pełnej akcesji Korelii przez Nową Republikę wreszcie zakończą się sukcesem, ale wydaje się, że Korelianie wyjątkowo cenią sobie swoją niezależność. Choć planeta blisko współpracuje zarówno z Zakonem Jedi i Nową Republiką, oficjalnie do niej nie przynależy. Nie wiadomo czy warto prowadzić dalsze starania w kierunku akcesji, gdyż mogą one jedynie zrazić obywateli tego świata. Tak czy inaczej, faktem pozostaje, że kolejna grupa żołnierzy Nowej Republiki zakończyła swoje szkolenie na powierzchni tej planety ? wszystko w myśl traktatów międzynarodowych.

prstk.jpg