NRD.jpg
NRD - Szybkie newsy
środa, 24 listopada 2010 01:18

Robertson w szpitalu

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Ku'ubic Robertson trafił do szpitala, gdzie przeszedł trudną operację mającą uratować mu życie. Lekarze z ośrodka zdrowia w Ahto City, na prośbę jego żony, odmawiają udzielania jakichkolwiek szczegółowych informacji. Mimo to udało nam się dowiedzieć, że zabieg przebiegł pomyślnie, ale jeszcze nie wiadomo czy przyniesie porządane skutki i czy sportowiec przeżyje. Jego stan określany jest jako ciężki, lecz stabilny, lecz nie wiemy czy jest przytomny. Cały czas towarzyszy mu żona i ojciec.
Ku'ubic Robertson to prawdziwa legenda wyścigów ścigaczy, ośmiokrotny zdobywca Pucharu w Mistrzostwach Galaktyki. Swoją sportową karierę zakończył cztery lata temu, gdy poinformował, że musi odejść, by zająć się własnym zdrowiem. Poważnie chory zniknął z życia publicznego i zaszył się w swoim apartamencie w Ahto City na Manaan. Mimo nieustannej walki z chorobą, nie przegapił żadnego wyścigu odbywającego się na tej planecie. Podobnie jak miliony kibiców w całej galaktyce, mamy nadzieję, że będzie miał jeszcze niejedną okazję, by odwiedzić tor wyścigowy.

poniedziałek, 15 listopada 2010 00:38

Atomowe Tatooine

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Stacje sejsmograficzne na powierzchni Tatooine oraz satelity na jej orbicie zanotowały podziemną eksplozję nuklearną. Szacunkowa siła ładunku wynosiła około dwudziestu kiloton, co jest charakterystyczne dla niewielkich głowic taktycznych. Epicentrum eksplozji znajduje się na środku pustyni, gdzie nie znajduje (a raczej: znajdowało) żadne osiedle, jednak kilkadziesiąt minut wcześniej zanotowano w tym rejonie obecność przynajmniej trzech statków kosmicznych. Jeden z pilotów, który akurat przelatywał nieopodal jest przekonany, że doszło między nimi do starcia w powietrzu. Dodatkowej aury tajemniczości nadaje fakt, że chwilę po incydencie, na planetę przybyło sześć promów wyładowanych najemnikami pracującymi dla Huttów, którzy zabezpieczyli tzw. Strefę Zero. Na razie nie wiadomo skąd na środku pustyni wziął się ładunek jądrowy, jednak podejrzewa się, iż huttowie prowadzą jakieś, ukryte przed opinią publiczną, badania nad bronią nuklearną. Jest to o tyle dziwne, że jest ona przestarzała.

niedziela, 14 listopada 2010 23:37

Wybuch w kosmoporcie w Coronecie

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Przed kilkoma minutami doszło do eksplozji republikańskiego promu na terenie kosmporotu w Coronecie, stolicy Korelii. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, wybuch nie był przypadkowy, bowiem zniszczonym statkiem na Korelię przyleciał jeden z senatorów z Zewnętrznych Rubieży. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, chodzi o Olee'go Bando. Policja została postawiona w stan gotowości, a jej funkcjonariusze nieustannie patrolują przestrzeń powietrzną miasta. Na razie nic nie wskazuje na to, by miał to być zamach na życie polityka. Z drugiej jednak strony, nie od dziś wiadomo, że ta osobistość nie jest lubiana na tej planecie.

W wyniku eksplozji zbiorników z paliwem, obecnie pożarem jest objęta spora część kosmoportu, zaś z tych nieogarniętych płomieniami, ewakuowane są staki oraz cywile. Do akcji skierowano większość służb strażackich w mieście.

niedziela, 24 października 2010 16:26

"Beebleberry" znów najlepsze

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Nightclub "Beebleberry" po raz kolejny został wybrany najlepszym lokalem rozrywkowym na Coruscant. Klub ten cieszy się niezwykłą popularnością, nie tylko ze względu na swoje rozmiary (może pomieścić nawet kilkaset osób!), ale przede wszystkim dzięki wspaniałym tancerkom, które nie mają sobie równych na całej planecie, a może i systemie. Jako największy atut, głosujący wskazywali też dobór muzyki oraz szeroką gamę oferowanych trunków - samych gatunków piw jest kilkadziesiąt. Niewątpliwie dużym plusem są też okazyjne imprezy organizowane przez właściciela - koncerty, wieczory tematyczne czy gościnne pokazy tancerek pracujących na innych planetach. Naszą redakcję dziwi jednak fakt, że mało kto zwraca uwagę na niebezpieczne towarzystwo, jakie lubi odwiedzać "Beebleberry" - pełen przekrój wartstw społecznych sprawia, że oprócz praworządnych obywateli, do tego miejsca zaglądają również przestępczy i kryminialiści.

W holonetowym badaniu wzięło udział ponad 67 000 osób różnych ras.

niedziela, 17 października 2010 19:15

King wchodzi do studia

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Zespół King ponownie wchodzi do studia, by nagrać nowy album. Przypomnijmy, że grupa reaktywowała się w roku 21ABY po dwudziestu latach milczenia, a wydana wtedy płyta "Cold Space" szybko wspięła się na szczyty list przebojów. Członkowie kapeli wydają się być bardzo podekscytowani możliwością zapisania nowego materiału, który światło dzienne powinien ujrzeć na końcu tego roku (!) lub na początku przyszłego. "Chcemy powrócić do korzeni, do tego, co wyniosło nas na szczyty popularności. Będziemy grali surowego, mocnego rocka, by nasi pierwsi fani poczuli się jak po powrocie do domu, jednocześnie próbując przekonać pozostałych do zajrzenia do naszych starych nagrań", mówi Brian March, gitarzysta. Na oficjalnej stronie grupy można oddać głosy na ulubiony z "klasycznych" utworów King - zespół zapowiedział, że faworyt znajdzie się na nowej płycie w odświeżonej wersji.

niedziela, 17 października 2010 13:08

Nowy film Kovaieva

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

"Zapomniane" to nowy film Yurana Kovaieva, który tym razem wcielił się w rolę scenarzysty i reżysera. Fabuła holowidu skupia się wokół losów grupy przyjaciółek, których mężowie zginęli w chwili zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Film zdaje się mieć spore szanse na odniesienie spektakularnego sukcesu - zarówno ze względu na dobry scenariusz, grę aktorską, jak i muzykę - wszystkie te elementy zostały zauważone przez krytyków, zaś "Zapomniane" mogą się cieszyć aż sześcioma nominacjami do statuetki Carmen i czterema do Złotego Kielicha. Wprowadzaniu holowidu na ekrany kin towarzyszy intensywna reklama we wszystkich mediach.

sobota, 18 września 2010 11:05

Republikański oficer odbity

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Wspólna akcja ratunkowa Zakonu Jedi i Sił Specjalnych Nowej Republiki na planecie Ambria zakończyła się sukcesem. Przetrzymywany przez Imperium, kapitan Michael Grant został odbity z rąk nieprzyjaciela i wrócił do czynnej służby. Wspierani przez lokalny ruch oporu, członkowie oddziału wdarli się do imperialnego garnizonu położonego niedaleko Jeziora Kath, a następnie uwolnili republikańskiego oficera. Według niepotwierdzonych informacji, na terenie jednostki przebywał również Sith, który ostatecznie został pokonany w walce na miecze świetlne. W najbliższym czasie postaramy się porozmawiać z jednym z członków operacji ratunkowej.

sobota, 18 września 2010 11:04

Na Manaan coraz mniej bezpiecznie

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Po raz kolejny nasza redakcja jest zmuszona poinformować o barowych burdach na planecie Manaan. Choć wydawałoby się, że utrzymanie porządku w jedynym mieście zbudowanym na powierzchni oceanu nie jest zadaniem wybitnie trudnym, służby porządkowe Ahto City mają z tym wyraźny problem. Niedawno, w jednym z lokali doszło do wymiany ognia pomiędzy, najprawdopodobniej, konkurującymi ze sobą grupami łowców nagród. Niestety, nim zdołano ich pojmać, wszyscy zdążyli opuścić planetę. Nie udało nam się zdobyć potwierdzenia informacji o tym, że kontrola lotów zdobyła sygnatury statków, jakie odleciały po zajściu, co oznacza, że sprawcom zapewne całe zamieszanie ujdzie na sucho.

sobota, 18 września 2010 11:02

Nielegalne wyścigi opanowują galaktykę

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Już nikt nie może czuć się bezpieczny w kabinie swojego aerośmigacza, bowiem dzwiny szał na nielegalne wyścigi ogarnął całą galaktykę. Młodzi, pozbawieni wyobraźni, a nierzadko i rozsądku, ludzie czekają tylko na zapadnięcie zmroku, bowiem w nocy mogą wylecieć na miasto i zawalczyć o miano najlepszego, nielegalnego wyścigowca na swojej planecie. Policja rozpoczęła bezlitosną walkę z piratami łąmiącymi przepisy ruchu powietrznego i pierwsi, złapani na gorącym uczynku, trafili do aresztów, gdzie postawione zostały im zarzuty zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Wobec sił prawa, na nic zdały się specjalne ulepszenia wprowadzone w pojazdach - wojskowe myśliwce atmosferyczne po raz kolejny udowodniły swoją wartość, zaś w niedługim czasie można spodziewać się całkowitej likwidacji nielegalnych wyścigów. Policja Coruscant ostrzega jednak, by do tego czasu zachować szczególną ostrożność.

prstk.jpg