NRD.jpg
Polityka, Senat, Zakon Jedi
wtorek, 14 sierpnia 2012 22:00

Droidy chcą miejsca w Senacie!

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

  Tego jeszcze nie było! Jeśli ustawa zostanie przeforsowana, w Senacie nowej Republiki po raz pierwszy w historii Znanej Galaktyki może zasiąść droid. I to wcale nie jako zastępca któregoś z polityków, ale jako pełnoprawny Senator!

  Jak to możliwe? Trwają negocjacje związane z ustaleniem statusu systemu gwiezdnego 400100500260026 MK 2, który jest... własnością droidów! Ale nie uprzedzajmy faktów.

niedziela, 24 października 2010 13:28

Seenie Exibil nie żyje

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak

Nasz korespondent przy Świątyni Jedi poinformował nas, że dwa dni temu Seenie Exibil zginęła w czasie, najprawdopodobniej nieautoryzowanej przez Najwyższą Radę, misji na pokładzie imperialnej barki więziennej. Mistrzyni Exibil znana była przede wszystkim na planetach Zewnętrznych Rubieży, gdzie przez wiele lat reprezentowała Zakon.

piątek, 10 września 2010 00:02

Czy Senat powinien rozpocząc negocjacje pokojowe?

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Przez ostatnie miesiące jedynym słowem, jakim można określić sytuację na froncie wojennym jest słowo ?pat?. Żadna ze stron nie ma wystarczających sił, by ostatecznie pokonać nieprzyjaciela. Czy to najlepszy moment na pertraktacje pokojowe?
czwartek, 09 września 2010 23:56

Sithowie powiększają swoje szeregi

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Zakon Sithów stara się trafić do jak największej liczby potencjalnych kandytatów na użytkowników Ciemnej Strony Mocy i, co budzi grozę w sercach obywateli Nowej Republiki, odnosi coraz większe sukcesy.
środa, 08 września 2010 22:16

Wybrano nowego Kanclerza Senatu

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Wczoraj wieczorem rzecznik prasowy Senatu podał do publicznej wiadomości wyniki głosowania w wyborach Najwyższego Kanclerza Senatu, który będzie przewodził temu szacownemu zgromadzeniu. Zwycięzcą został Han Habegger, cel zamachu zorganizowanego przez swojego poprzednika.
środa, 08 września 2010 22:04

Najwyższy Kanclerz Senatu skazany na śmierć

WRITTEN_BY_MALE New Republic Daybreak
Drahreg Redersh, do niedawna piastujący stanowisko Najwyższego Kanclerza, został wczoraj skazany na śmierć za zdradę oraz udział w ludobójstwie.
Hen Habegger, przedstawiciel Naboo w senacie, cudem przeżył atak wymierzony w jego osobę, a jako winnego całej sprawie wskazuje obecnego kanclerza, Drahrega Redersha.

Przedstawiciele planet, które ogłosiły secesję po aneksji CSA przez Imperium proszą Nową Republikę o pomoc w ochronie ich cywilnych konwojów handlowych.

 

prstk.jpg