Zlecenie: Gwiazda Grozy

Artefakt: Gwiazda Grozy. Nagroda: 40 000 kredytów

Status: aktywne

Zleceniodawca: Lothar Sebastian Gallia (syn Sebastiana Gallia)

Nagroda: 40 000 kredytów


Opis artefaktu: Celem zlecenia jest odnalezienie artefaktu należącego onegdaj do legendarnej frakcji Sithów - "Gwiazdy Grozy". Przedmiot jest wykonany z metalu przypominającego srebro, lecz bardziej twardego. W artefakcie osadzonych jest pięć niebieskich kryształów.


Lokalizacja artefaktu: Nieznana (najprawdopodobniej kometa Resh 9376 w porcie Point Nadir, mniej możliwe Korriban, Yavin IV, Ziost, Lehon/Rakata Prime)

Dodatkowe informacje: Historia artefaktu jest niespójna i niejasna. Wiadomo iż talizman został wykonany jeszcze przed uformowaniem się Republiki Galaktycznej. Faktem z historii "Gwiazda Grozy" jest też to, iż znajdowała się na komecie Resh 9376, w porcie Point Nadir, dawniej kontrolowanym przez hutta Anjiliaca. Obiekt cieszył się szczególnym zainteresowanie w latach 25-27 ABY, jednak zintensyfikowanie działań wojennych między Imperium, a Republiką oraz ostateczna wiktoria obecnie rządzącej frakcji, spowodowały zaniechanie poszukiwań przez kolekcjonerów. Kontakt w biurze na Zordo’s Haven.

Image