Atak na imperialny galeon

Doszło do oburzającego napadu na transportujący unikatowe dzieła sztuki imperialny galeon. Straty finansowe liczone są w setkach milionów kredytów.

      Podczas transportu dzieł sztuki na wystawę „Utracone Światy” mającą przypomnieć o zapomnianych planetach społeczeństwu galaktycznemu doszło do barbarzyńskiego aktu przemocy. Grupa terrorystów i bandytów włamała się na pokład jednostki transportowej kradnąc kilka bezcennych dzieł sztuki. Co więcej bandyci ci pokłócili się o łupy już na pokładzie zaatakowanego transportowca czego efektem było zniszczenie bezcennego obrazu z Naboo, jak i kilkunastu butelek Alderaańskiej brandy.

     Holoprojektor pokazuje plamę na podłodze oraz rozbite butelki po jednym z najcenniejszych trunków świata. W tle widać było płaczącego pracownika muzeum trzymającego w rękach strzępy obrazu z olbrzymimi wypalonymi otworami. Imperialny oficer prowadzący śledztwo zajmuje główne miejsce na ekranie, jego spokojny głos wręcz ocieka profesjonalizmem.

AtakNaImperialnyGaleon

     Pracownicy muzeum dokładnie zinwentaryzowali wszelkie skradzione obiekty, gdy tylko jeden z nich pojawi się na rynku. Prosimy o kontakt. Z nagrań ochrony wynika, że przywódcą napadu był nieznany do tej pory archeolog William Hunt. Za jego głowę muzeum na Coruscant wyznaczyło nagrodę w wysokości 100 000 kredytów. Towarzyszyła mu znana w półświatku Mai’fach za jej głowę również wyznaczono nagrodę 100 000 kredytów.
     Niestety kilku strażników przypłaciło życiem obronę zbiorów. Dlatego też ogłaszamy że sprawcy napadu są uzbrojeni i niebezpieczni. Nagroda za Hunta nie zostanie wypłacona jeżeli zostanie on schwytany martwy. Każdy z kupców czy kolekcjonerów jest zobowiązany do powiadomienia organów Imperium o próbie sprzedaży artefaktów w przeciwnym wypadku zostanie uznany za Pasera i pozbawiony całej swojej kolekcji.

     Sekwencja krótkich nagrań pokazujących Hunta walczącego z jednym z opancerzonych najemników oraz tajemniczą kobietę pomagającą uciec temu ostatniemu. Wyraźnie widać też wózek repulsorowy wypełniony łupami pchany w kierunku hangaru.

 

 Link do wątku na forum: http://mglawicamocy.pl/viewtopic.php?f=182&t=2516#p48459