Dramat nad Bastionem

 

Wstrząsające wieści napływają z Bastionu. W trakcie uroczystości, których główną niespodzianką była prezentacja nowego okrętu flagowego, doszło do największej tragedii ostatnich lat.

 


 

    Święto marynarki było jedną z najlepiej chronionych uroczystości jakie pamiętam. Porządku na ulicach pilnowało wg. oficjalnych danych aż 20 000 żołnierzy. Również na orbicie nad bezproblemowym przebiegiem ceremonii czuwał Gwiezdny Niszczyciel Ravenscraft. Największą zagadką był ostatni punkt programu, trzymany w tajemnicy do samego końca. Gdy nad głowami zebranych pojawił się nowy Superniszczyciel klasy IV, w tajemnicy skonstruowany w imperialnych stoczniach, zebrani tłumnie widzowie nie mogli wiedzieć, że będzie on sprawcą tak ogromnej tragedii.


     O 21:06 lokalnego czasu, gdy okręt wszedł na kurs kolizyjny z planetą, wszyscy zebrani na ulicach stolicy i śledzący holotransmisję w swych domach, byli pewni, że to jedynie część pokazu. Niepokój wywołał fragment holotransmisji, na którym wyraźnie wydać było niezliczoną ilość kapsuł ratunkowych opuszczających jednostkę. Gdy systemy obrony planetarnej wraz z ISD Ravencraft otworzyły do okrętu ogień, na ulicach wybuchła panika. Sześć minut później potężna eksplozja rozerwała kolosa na kawałki, których spora część runęła na planetę. Mimo heroicznych wysiłków obsługi naziemnej obrony planetarnej, niezliczone fragmenty Zwycięzcy uderzyły w stolicę, powodując gigantyczne zniszczenia. Wciąż trwa akcja ratownicza, lecz nieoficjalnie mówi się o milionach zabitych i rannych. Zniszczenia materialne są trudne do oszacowania.

     Nieznane są przyczyny tragedii. Pojawiają się na ten temat sprzeczne daje i dopiero oficjalne stanowisko rządu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości. Z informacji do których udało mi się dotrzeć wynika, że w chwili zmiany kursu utracono łączność z mostkiem Zwycięzcy, a otwarcie ognia miało maksymalnie zmniejszyć zniszczenia, które w przypadku uderzenia okrętu o powierzchnię byłyby niewyobrażalne.

     Zakulisowo dowiedziałam się również, że w momencie ataku na pokładzie Zwycięzcy znajdowała się grupa wysoko postawionych oficjeli i najważniejszych osobistości armii imperialnej. Wciąż czekamy na oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie, jednak gdyby pogłoski okazały się prawdziwe, mówilibyśmy o najdotkliwszej stracie Imperialnej Armii od czasów panowania Imperatora Palpatine’a. Imperator Fen Daala nie zabrał jeszcze głosu w sprawie tragedii, lecz ponoć orędzia możemy się spodziewać w ciągu najbliższych godzin.

     Będziemy na bieżąco informować państwa o tej sprawie. Ze spowitej dymem stolicy galaktyki

Area Itila

 

Więcej w tej kategorii: « Zamach na Hosnian Prime!