Na tropie rebeliantów

 

W ostatnich dniach, w układzie Hypori zanotowano wzmożone działania Imperialnej Floty. Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, że Hypori do tej pory nie było nawet w zainteresowaniu Imperium.

>


 

     W ostatnich dniach, w układzie Hypori zanotowano wzmożone działania Imperialnej Floty. Od tygodnia nad główną planetą systemu przebywała korweta klasy Raider, a kompania szturmowców podjęła działania kontrolne w kosmoportach niegościnnej planety. Dzisiaj nad światem pojawił się Gwiezdny Niszczyciel klasy Imperial II "Gladiator" wraz z jednostkami osłonowymi. Komunikat jaki przesłał kapitan okrętu jest jasny - na Hypori imperialni agenci odkryli działalność siatki dywersyjnej, działającej na szkodę władzy.
     Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, że Hypori nie stanowi żadnego poważnego ośrodka na Zewnętrznych Rubieżach i do tej pory nie było nawet w zainteresowaniu Imperium. Obecnie działa tam kilka niezależnych korporacji trudniących się produkcją droidów. Zastanawiający jest także fakt, że na miejscu nie odnotowano dotychczas żadnych działań o charakterze zbrojnym czy dyplomatycznym wymierzonych w Galaktyczny Rząd Imperialny. Lokalni mieszkańcy na centrum działań żołnierzy wskazują mały kosmoport Basta, gdzie prócz zwykłych jednostek piechoty, skierowano oficerów wywiadu. Z niepotwierdzonych informacji wiadomo, że na Hypori pojawili się także oficerowie Inkwizycji, a w najbliższych godzinach ma zostać ogłoszona blokada planety.