Jarnollen - Trop uchodźców

 

Jak donosi biuro informacji publicznej na Jarmollen, w sektorze Ord Mantell, namierzona została grupa uchodźców z Taris.


 

     Jak donosi biuro informacji publicznej na Jarmollen, w sektorze Ord Mantell, namierzona została grupa uchodźców z Taris. Grupa blisko setki dżentelistot zamieszkała w dżungli w obozowisku zbudowanym z prymitywnych chat, namiotów i frachtowców. Służby ISB podążały ich tropem od Taris przez wiele układów. Obecnie na miejscu znajdują się już służby sanitarne i pomoc medyczna. Wszyscy zatrzymani zostaną przebadani i zostaną tymczasowo wysłani do wyspecjalizowanego obozu przejściowego. Niestety u kilku zatrzymanych stwierdzono symptomy rozwijającej się zarazy. Lekarze otoczyli te osoby najlepszą możliwą opieką medyczną.
     Pojawienie się służb ISB w tym obozie nie mogło być lepiej umiejscowione w czasie. Główny Inspektor Służb Sanitarnych stwierdził, że wciągu kilku kolejnych dni praktycznie cała populacja uległa by zarażeniu a w ostateczności do przemiany i - w dalszej perspektywie - do rozprzestrzenienia się zarazy na kolejnej planecie. O tym jak bardzo jest to niebezpieczne nikomu nie trzeba mówić.

     Imperialne Służby Bezpieczeństwa apelują do wszystkich mieszkańców Galaktyki o to by nie ukrywać uchodźców z Taris. Potajemne pomaganie im, umożliwianie uniknięcia kontroli czy jakiekolwiek działanie, które sprawi, że osoby takie ujdą przed ISB może tylko sprowadzić jeszcze większą katastrofę. Zaraza może rozwijać się w postępie geometrycznym.
ISB wraz z pozostałymi służbami Imperium szykują zakrojoną na szeroką skalę kampanię edukacyjną o zarazie z Taris.

     Pamiętaj: Ty dzisiaj pomożesz uchodźcy a on jutro zagryzie Ci dziecko.