Ciąg dalszy tragicznych wydarzeń na Taris!

Od jakiegoś czasu obserwujemy z napięciem wydarzenia rozgrywane na Taris. Obecnie sytuacja weszła w zupełnie nową fazę, a na Taris i cały układ wprowadzono blokadę. Jak do tego doszło i co właściwie się wydarzyło?


        

   

      Spieszymy z relacją gorących wydarzeń, które są na ustach obywateli całego Imperium. Wspominaliśmy już o tym, że na Taris wybuchła zaraza rakghuli, która wywołała powszechną panikę wśród mieszkańców planety oraz w rezultacie doprowadziła do dramatycznych wydarzeń na orbicie, kiedy rzesza statków postanowiła przełamać blokadę nałożoną przez władze imperialne, starające się zapobiec właśnie takim zdarzeniom. Nie wiadomo ile statków uciekło i na ilu może znajdować się uśpiona zaraza, ciężko jest również doliczyć się statków zniszczonych przez oficerów gwiezdnego niszczyciela, którzy chcąc chronić resztę galaktyki przed rozprzestrzenieniem się zarazy zostali zmuszeni do zlikwidowania zagrożenia. Wszystkie statki, które nielegalnie opuściły układ są obecnie poszukiwane, w celu natychmiastowego wyeliminowania zagrożenia, a władze postawiły wszystkie swoje siły w stan alarmowy. Kwestia zarazy jest niezwykle ważna i trzeba temu zaradzić.

      To jednak nie jedyne wydarzenia, które wstrząsnęły posadami naszej cywilizacji. Krótko po brawurowej ucieczce i masakrze jaka rozegrała się na orbicie, z nieznanych przyczyn eksplozji uległ sam gwiezdny niszczyciel. Nie wiadomo czy winą można za to obarczyć awarię, czy może uległ on zniszczeniu w wyniku starć na orbicie. Wiele z uciekających statków nie szczędziło sił i sposobów ostrzeliwując wszystko i wszystkich, byleby uciec z układu. Liczba ofiar jest nieznana, szacuje się jednak, że załoga imperialnego niszczyciela mogła liczyć nawet kilka tysięcy osób. Ile z nich się uratowało?

      W następstwie tych tragicznych wydarzeń Imperator w trybie natychmiastowym zarządził blokadę układu Taris. Nikt nie ma prawa na opuszczanie planety, jak również nikt nie może do układu wlecieć nie mając do tego szczególnych uprawnień. Z tego też powodu nie jesteśmy w stanie stwierdzić co obecnie dzieje się na planecie i jak dalej toczą się wydarzenia. Ile osób ginie na planecie w wyniku ataków rakghuli? Co dalej będą robić władze i jakie kroki podejmą? Tak drastyczne następstwa nikomu z nas nawet nie przyszłyby na myśl, jednak nasza władza się nie patyczkuje - powzięto wszelkie środki byleby przywrócić poprzedni stan. Z łatwością można było zauważyć ruchy wojska, które zostało skierowane w stronę Taris.

      Jak dalej rozwinie się sytuacja? Czekamy na komentarz z Coruscant, wyjaśnienie blokady oraz to, ile może ona potrwać. Co planują zrobić i jak pomóc mieszkańcom Taris? W dalszym ciągu będziemy śledzić te wydarzenia, które przybrały tak niepokojący kształt, a obywateli przestrzegamy przed nieprzemyślanym kierowaniem się w tamtą stronę - władze centralne przestrzegają przed wysokimi konsekwencjami, jakie można w ten sposób ponieść.

Mea Vasco