Tajemnicze zaginięcia w sektorze Ojoster!

 

Służba Bezpieczeństwa Zgromadzenia Sektora Ojoster poinformowała o odnalezieniu, uznanego przed tygodniem za zaginiony, frachtowca typu Action VI „Słońce Sorrus”.

 


        

        

      Służba Bezpieczeństwa Zgromadzenia Sektora Ojoster poinformowała o odnalezieniu, uznanego przed tygodniem za zaginiony, frachtowca typu Action VI „Słońce Sorrus”. Uszkodzenia poszycia statku wskazują na atak piratów. Co jednak niespotykane w takich przypadkach, ładunek frachtowca pozostał nienaruszony. Po dziesięcioosobowej załodze brak śladu. Jest to już kolejne znalezisko tego rodzaju po kontenerowcu typu MOD-17 „Koreliańska Fraszka” pozostawionym w przestrzeni systemu Suurja, promie gwiezdnym typu CSS-1 „Skoczek” w systemie Ord Fanthal i frachtowcu typu Loronar „Teyla” w systemie Tarnith.

      O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika Imperialnej Marynarki w sektorze Ojoster, porucznika Bay Dureu.

      Zdajemy sobie sprawę z niepokoju jaki mogą wzbudzać te znaleziska, ale mogę z całą siłą zapewnić naszych obywateli, przewoźników i dostawców, że zagrożenie jest marginalne. Setki frachtowców i promów pokonują przestrzeń w naszym sektorze, nie nękane w jakikolwiek sposób. Piractwo zawsze było problemem w tej części galaktyki, ale proszę mi zaufać, że sukcesywnie go rozwiązujemy we współpracy z służbami bezpieczeństwa sektora i poszczególnych planet. Statystyki są najlepsze od lat i jest to zasługą ciężkiej pracy naszych oficerów i pilotów. Jeśli chodzi o te konkretne przypadki, wedle mojej wiedzy, połączono dotychczasowe śledztwa. Imperialna Służba Bezpieczeństwa zaoferowała swoją pomoc lokalnym funkcjonariuszom bezpieczeństwa. Jestem pewien, że sprawców niedługo spotka sprawiedliwość. Ze swej strony dodam, że Imperialna Marynarka zintensyfikowała patrole w sektorze Ojoster, by zapewnić naszym obywatelom jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

      W związku z tymi atakami za zaginione uznaje się kilkadziesiąt dżentelistot. Każdego kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat tych incydentów prosimy o kontakt z najbliższą placówką Imperialnej Służby Bezpieczeństwa.