Proces sześćdziesięciu

 

     W dniu dzisiejszym rozpoczął się proces sześćdziesięciu przywódców i czołowych bojówkarzy organizacji terrorystycznych, schwytanych dzięki czujności i ciężkiej pracy oficerów Imperialnej Służby Bezpieczeństwa. Jedną sprawną operacją zadano druzgoczący cios wichrzycielom w całym Imperium.


  

    W dniu dzisiejszym rozpoczął się proces sześćdziesięciu przywódców i czołowych bojówkarzy organizacji terrorystycznych, schwytanych dzięki czujności i ciężkiej pracy oficerów Imperialnej Służby Bezpieczeństwa. Jedną sprawną operacją zadano druzgoczący cios wichrzycielom w całym Imperium. Oskarżeni w procesie pochodzą z kilkunastu planet. Znajdują się pośród nich robotniczy rewolucjoniści, jak Baz K’Puż z Sullustańskiej Partii Pracy – Wolna Równa Niezawisła Republika, religijni fanatycy, jak Wat Treetor z Skako, przywódca zabobonnej nielegalnej organizacji Bractwo Bram Grontessiantu, czy wreszcie zdegenerowani arystokraci pokroju barona Dalberta Kordena z Naboo. Niech to będzie przestrogą dla nas wszystkich, rebelia jest jak rak toczący nasze społeczeństwo, w każdej warstwie znajdzie się ktoś, kto dla osobistej korzyści, zaspokojenia morderczych instynktów, pragnienia zniszczenia czy zabobonnego religijnego fanatyzmu będzie podjudzał przeciwko fundamentom naszego porządku. Wobec takich zagrożeń, zadaniem każdego obywatela Imperium jest zachować czujność i gotowość do obrony ideałów Nowego Porządku.
    Oskarżonym postawiono zarzuty między innymi przygotowywania zbrojnego spisku w celu obalenia prawowitych władz, przeprowadzania aktów terroru, dokonywania rabunków, nielegalnego posiadania broni i ładunków wybuchowych, piractwa, morderstwa imperialnych żołnierzy i funkcjonariuszy oraz nawoływania do przemocy. Wobec ogromu popełnionych zbrodni większość terrorystów okazała skruchę i przyznała się do winy. Jednak kilku zatwardziałych zbrodniarzy wyraża sprzeciw wobec aktu oskarżenia. Bandyta Baz K’Puż nie uznaje autorytetu sądu i stwierdził, że obrady są nielegalne. Na szczęście dla niego sąd wykazał się cierpliwością. Materiał dowodowy zostanie dokładnie zbadany, a oskarżeni sprawiedliwie osądzeni zgodnie z imperialnym prawem.
O komentarz poprosiliśmy prokurator wojskową Helen Fallow


Przewód sądowy będzie rzetelny i skrupulatnie przeprowadzony. Jednak nie należy spodziewać się niespodzianek, w mojej opinii dowody są jednoznaczne, kwestią otwartą pozostaje wymiar kary. Prokuratura będzie się domagać najwyższej kary przewidzianej za te zbrodnie, to jest kary śmierci. Ufam, że sąd wykaże się zrozumieniem dla naszego stanowiska. Chciałabym ze swej strony podziękować kolegom z Imperialnej Służby Bezpieczeństwa za świetne wykonanie ich wymagającej pracy. Materiał dowodowy jest rzetelny i kompletny, a siedzący na ławie oskarżonych terroryści zniknęli z ulic i nie są już zagrożeniem dla spokoju i życia naszych obywateli. Muszę przyznać, że kiedy zapoznałam się z dowodami, byłam zaszokowana skalą zbrodni i zwyrodnialstwa oskarżonych, ale jednocześnie odetchnęłam z ulgą, widząc profesjonalizm oficerów ISB. Jestem pewna, że wkrótce na ławie oskarżonych zasiądą inni terroryści, tacy jak Jaina Solo, czy Steven McManaman.


    Należy przyznać rację pani prokurator. Po okresie zrozumiałej dezorientacji w związku z pojawieniem się nowych zagrożeń, ISB przystąpiło do ofensywy, która ponownie wzbudziła strach w sercu wrogów Imperatora. Życzymy naszym dzielnym chłopcom kolejnych sukcesów.