Mai'fach

 Maifach

 — Witaj Jaino, jesteś już bezpieczna. – spokojny kobiecy głos Mai’fach dobiegł z okolic wejścia do rampy. Podczas gdy Hunt zajmował się paletą z łupami, Telemachus i Mai, przyszli powitać najnowszy nabytek ruchu oporu.
Jesteś wśród swoich, nazywam się Mai’fach, a to są Brimlocki, nie zrobią ci krzywdy. - Ark dość gwałtownie opadł na pokład, a Ferdek nonszalancko zasalutował.
— Władasz mocą.
— Jedynie odrobinę, nie przeszłam szkolenia
– Mai, uśmiechnęła się. – Takich jak ja jest tu więcej. Potrzebujemy jedynie przywódcy.  
   

 

     Mai'fach to samorodny talent. Ukończyła akademię medyczną na jednym ze światów centrum. Po odkryciu swoich nadnaturalnych zdolności zrobiła wszystko by uniknąć odkrycia przez Imperium. Pewnie udało by jej się to gdyby nie użyła mocy do uratowania życia pewnego imperialnego policjanta. Aresztowana i skazana na śmierć została odbita przez człowieka któremu pomogła. Dwójka wyjętych spod prawa banitów nie zamierzała wiecznie uciekać przed imperium. Wykorzystując umiejętności Telemachusa jak i swoją Moc, Mai'fach rozpoczęła poszukiwania takich jak ona. Wyrzutków gotowych do walki z Imperialnym Ładem. Obecnie jest poszukiwana imperialnym listem gończym za napad na galeon Black Hole i zrabowanie z niego wielu rzadkich dzieł sztuki. Stanowi cenne wsparcie nie tylko dla załogi "Nadziei" ale i całej Rebelii.