IG.jpg
niedziela, 12 sierpnia 2012 23:48

Imperium zwycięża bez walki!

WRITTEN_BY_MALE  Imperial Guardian
Rate this item
(2 votes)

  Do nieustających od kilku miesięcy zwycięstw Sił Zbrojnych Imperium Galaktycznego słynny Radalius Rancius dołożył własny wkład. System Thustra Radalius Rancius dołączył niedawno do Imperium Galaktycznego dzięki działaniom dyplomatów, którzy uprzedzili podobne, choć mizerne starania Republiki. Jest to pierwszy z wielu, jak zapowiada Radalius, sukcesów imperialnej dyplomacji.

 

System Thustra, leżący w niezbyt uczęszczanym regionie galaktyki, od dawna miał niezwykły posłuch wśród rządów innych systemów. Choć przedstawiciele tego regionu trzymali się zazwyczaj z dala od politycznych gier republikańskiego senatu, potrafili utrzymywać swój status i pozycję nawet w trakcie ostatnich lat wojny. Wielokrotnie podczas posiedzeń corustiańskiego senatu przywoływani byli jako przykład tego, jak można utrzymać niepodległość, pozostając poza chwiejącą się w posadach Republiką. Thustra wydawała się tworem, który nie miał prawa istnieć, ale istniał, zaprzeczając propagandzie republikańskich polityków.

Dzięki staraniom naszych dyplomatów, mieszkańcy Thustry zobaczyli w końcu prawdziwą stronę Imperium, którą przedtem próbowali zasłonić republikanie. Na dodatek ich delegacja przyleciała do systemu w tym samym czasie i próbowała przerwać rozmowy Radaliusa Ranciusa z Thustrianami. Gdy to się nie powiodło, dyplomaci Galaktycznego Imperium zostali bezstialsko zaatakowani przez pilotów sił Republiki, którzy znajdowali się w systemie w ramach kłamliwej funkcji ochrony dyplomatycznej. Ten sabotaż został jednakże błyskawicznie powstrzymany i rozmowy dobiegły do szczęśliwego końca. Siła słowa zdziałała w tym przypadku więcej, niż jakiekolwiek zwycięstwo nad flotą Republiki. Thustrianie postanowili dobrowolnie wystąpić z prośbą o włączenie w skład Imperium Galaktycznego. Wniosek ten został oficjalnie rozpatrzony i system u końca ostatniego tygodnia mógł zacząć świętować.

Radalius Rancius jest bardzo zadowolony z tego zwycięstwa i drogi, która do niego doprowadziła. Pobłażliwym wzrokiem patrzy także w przyszłość, wierząc, że kolejne systemy wezmą przykład z Thustry. Wiele neutralnych dotychczas regionów zaczęło przychylniejszym wzrokiem patrzeć na propozycję włączenia do Imperium Galaktycznego. Z kolejnych światów napływają już zaproszenia dla naszej misji dyplomatycznej, a kolejnych partnerów politycznych zachęca do współpracy także sam prezydent Thustry, który zyskał prawa imperialnego gubernatora.

Wygląda więc na to, że Republika zaczyna przegrywać na kolejnym froncie, choć tym razem zupełnie niemilitarnym. To tylko pokazuje siłę i doskonałość Imperium Galaktycznego, które zaczyna zdobywać coraz większą przewagę w toczącej się wojnie.

 

Leonard Guti

prstk.jpg