NRD.jpg
piątek, 02 marca 2012 22:41

Nowe dzieło Stevenberga!

WRITTEN_BY_MALE  New Republic Daybreak
Rate this item
(1 vote)
  Nowy film Spiel Stevenberga już przed rozpoczęciem zdjęć rozgrzewa opinię publiczną. Słynny reżyser zbiera gwiazdy w castingach i znane osobistości na premierę!

Spiel Stevenberg ogłosił w prasie, że jest na dobrej drodze do zaczęcia pracy nad nowym filmem. Tym razem znany reżyser podjął się ciężkiego tematu wojny i młodych ochotników, wstępujących do Sił Zbrojnych Nowej Republiki. Jego film ma prezentować przygody trójki przyjaciół, którzy tuż po osiągnięciu pełnoletności zaciągnęli się do wojska i ruszyli na front. Oddaję głos twórcy:

Chcę poruszyć uniwersalne problemy, które wiążą się z tematyką wojny. Jeden z bohaterów, młody Sullustianin o imieniu Puto, zaciąga się do wojska wbrew woli swoich bogatych rodziców. Chce przełamać społeczne stereotypy, by walczyć i spełniać swoje marzenia o walce za ojczyznę.

Pozostałe historie nie zostały na razie zdradzone, jednak mają także mieć rys dramatyczny, pokazujący honor młodych ochotników. Jak na razie dowiedzieliśmy się, że jako odtwórców głównych ról zatrudniono Reba Huussa i Grajepa Loop?u, gwiazdorów nastoletniego pokolenia. Dzięki tym nazwisko możemy się domyślać, że pozostali z trójki przyjaciół będą człowiekiem i Kalamarianinem.

Na pytanie o to, o zbieżność filmu z ostatnim zaostrzeniem się konfliktu galaktycznego jest przypadkiem, reżyser szybko odpowiedział twierdząco.

Dziękuję, że Pani to zauważyła. Oczywiście, że nie jest to przypadek. Staram się podejmować wyzwania i zajmować się tematyką aktualną i bliską sercom ogółu moich widzów. Uważam, że nie możemy przemilczać sprawy wojny, nawet jeśli ta wciąż trwa. Trzeba pokazać społeczeństwu bohaterstwo walczących na froncie Republikanów. Przecież rolą sztuki jest towarzyszenie ludzkiemu życiu.

Te piękne słowa ukazują wielki cel, przyświecający twórcom przy pracy nad filmem. W projekt udało się już zaangażować największe wytwórnie Coruscant, a plotki wspominają o dofinansowaniu rządowym. To wszystko stawia w jak najlepszym świetle tworzony obraz, który zapewne olśni widzów niesamowitą historią i zapierającymi dech w piersiach efektami specjalnymi.

Wśród fanów filmu już teraz znajdują się ważne osobistości. Pisarz i dramaturg Pisso de Grasto po przeczytaniu scenariusza podobno nie mógł wymówić słowa z zachwytu, natomiast poetka Henna Polatra już teraz potwierdziła swoją obecność na premierze. Plotki głoszą, że może się tam pojawić w towarzyskie pary Orte, sullustiańskiego senatora i jego małżonki.

Jak widać już przed rozpoczęciem zdjęć nowy obraz Stevenberga wzbudza wielkie emocje. Pozostaje nam już tylko czekać na przygody trójki młodych ochotników, która ma pojawić się na ekranach za kilka miesięcy. Twórcy przewidują wielki sukces, co widać dokładnie w przejęzyczeniu reżysera. Ostatnie słowa Spiela na konferencji brzmiały bowiem tak:

Czujemy, że będziecie zachwyceni filmami... filmem i zapraszamy do kin.

 

Beatrycze ti Delarty

prstk.jpg