NRD.jpg
wtorek, 15 marca 2011 21:14

Anakin Solo odwiedza Korelię

WRITTEN_BY_MALE  New Republic Daybreak
Rate this item
(1 vote)

Miało być dyskretnie, wyszło głośno. Anakin Solo (16 l.), syn legendarnego bohatera Nowej Republiki oraz siostrzeniec Wielkiego Mistrza Zakonu w trakcie wypełniania zadania w ramach szkolenia Jedi przybył publicznym transportowcem na Korelię - rodzimą planetę ojca.

Na lądowisku powitały go setki fanów, wznoszące ciepłe okrzyki do swego "koreliańskiego Jedi". Chłopak zareagował jak rasowy celebryta - zaczął rozdawać autografy, na prośbę młodych Korelianek pokazał kilka sztuczek z Mocą i wygłosił krótką mowę, po której obrzucono go kwiatami i zaproszono do eksluzywnego hotelu, nazwy którego podać nie możemy. Anakin Solo jest najmłodszym z trójki rodzeństwa, dzieci Leii Organy Solo oraz Hana Solo, lecz to właśnie on stał się prawdziwym idolem Znanej Galaktyki. Wszyscy chwalą jego zdolności pilotażu, jak i mistrzowskie opanowanie technik zakonnych. Przy takich korzeniach i zdolnościach jest też głośno typowanym kandydatem na zastępcę Luke'a Skywalkera na stołku Przewodniczącego Rady Jedi, gdy tylko zdobędzie tytuł Mistrza.

Co na to Zakon? "Niech no tylko wujek Luke... znaczy Mistrz Skywalker się o tym dowie" - komentuje bez uśmiechu Jacen Solo (18 l.), brat Anakina. - "Zakon nie pochwala medialnej szopki, która powstała na Korelii."

Miranda Tee Parsi Lakon

prstk.jpg