NRD.jpg
czwartek, 09 września 2010 20:10

Utrata Waylandu

WRITTEN_BY_MALE  New Republic Daybreak
Rate this item
(3 votes)
Thru?leeb Nikto rozmawia z senatorem o utracie Waylandu na rzecz Imperium Galaktycznego.

UTRATA WAYLANDU

W ostatnim numerze informowaliśmy o zaciętych walkach na Taris. Niestety musimy poinformować, że jej bliski sąsiad Wayland został ponownie zajęty przez Siły Imperium. Jest to o tyle niepokojące, że obie planety leżą na Hydiańskiej Trasie Nadprzestrzennej, co może doprowadzić do jej blokady. Przypomnijmy, że za czasów Imperatora Palpatine'a znajdował się tutaj tajny magazyn, umieszczony we wnętrzu góry Tantiss. Imperium wymazało świat z map galaktyki, by ukryć planetę pełną lasów, gór i mórz. Dopiero po śmierci Palpatine'a planeta została odkryta ponownie przez wielkiego admirała Thrawna.
Udało nam się porozmawiać z pewnym senatorem, który postanowił wypowiedzieć się w sprawie Waylandu.

Thru?leeb Nikto: Słyszał Pan o utracie Waylandu?
Senator: Owszem, słyszałem. To ta planetka niedaleko Taris.
T.N: Zgadza się. Jak Pana zdanie wpłynie to na życie Republiki? Czy jest to jakiś strategiczny świat?
S: Szczerze? Myślę, że większość społeczeństwa i tak nie wie gdzie jest Wayland i co na nim się znajduje. Zastanawiam się po co Imperium taki świat? Czyżby chcieli podzieiwać faune i flore? (śmieje się)
T.N: A co z tamtejszą ludnością?
S: Dadzą sobie radę, czy Pan nie uważa, że inne, ważniejsze planety są w większej potrzebie?
T.N: Myślałem, że w interesie Republiki jest ochrona wszystkich światów, do niej należących. A co z nadprzestrzennym szlakiem Hydiańskim? Można domyślić się, że Imperium będzie chciało go zablokować?
S: Mało mamy szlaków? Zresztą to dość stara trasa... Przepraszam, ale jestem już spóźniony. Do widzenia.

Należy mieć nadzieję, że postawa senatora pochodzącego z Wewnętrznych Rubieży nie jest przewodnią wśród Senatu, bo jeżeli tak, to niestety z biegiem czasu Imperium opanuje jeszcze więcej systemów praktycznie bez walki.

Thru?leeb Nikto

prstk.jpg