BHI.jpg
czwartek, 09 września 2010 00:45

Zamachowiec ujęty! Imperator wyznacza ultimatum!

WRITTEN_BY_MALE  Imperial Guardian
Rate this item
(1 vote)
Oficjalne władze przyznają, że zamachowca ujęto zaledwie kilka godzin po zamachu przy próbie ucieczki. Znaleziono przy nim kompromitujące dowody, a wyemitowany wywiad z samym mordercą wyjaśnił wszystko...

Zamachowiec ujęty! Imperator wyznacza ultimatum!

 

Oficjalne władze przyznają, że zamachowca ujęto zaledwie kilka godzin po zamachu przy próbie ucieczki. Znaleziono przy nim kompromitujące dowody, a wyemitowany wywiad z samym mordercą wyjaśnił wszystko...

Muunilinst, zaledwie kilka godzin po największej tragedii w historii Imperium. Schwytano podejrzanego, jak później się okazało prawdziwego zamachowca. Był nim ludzki mężczyzna w średnim wieku, zatrzymano go gdy próbował uruchomić swój własny statek, ukryty poza obszarem miasta. Mężczyzna miał przy sobie podejrzane elektroniczne przedmioty, służące prawdopodobnie do umieszczenia ładunków wybuchowych, późniejsza analiza skóry oraz ubrania wykazała obecność materiału wybuchowego użytego przy zamachu. Sam statek był małą, szybką jednostką wyprodukowaną na zewnętrznych rubieżach przez lokalnych specjalistów. Jednostka pozbawiona była transpondera, jednak wyposażono ją w generator pola maskującego, który miał umożliwić cichą ucieczkę.
Najbardziej przerażającym faktem, jakim udało się ustalić po przesłuchaniu podejrzanego oraz analizie tajemniczej jednostki było ich pochodzenie? Za tym aktem barbarzyństwa stoi, nie kto inny, a Hegemonia Tion, znajdująca się na zewnętrznych rubieżach.
Sektor Tion znajduje się nieco na południe, pomiędzy obszarem kontrolowanym przez Imperium, a niedawnym sektorem Korporacyjnym, który w zeszłym roku pokojowo przyłączył się do Imperium dzięki decyzji tamtejszych władz. Historia wzajemnych relacji, nie jest dość bogata, wystarczy powiedzieć, że obie strony nie pałały do siebie przyjaźnią, jednak barbarzyństwo na jakie zdecydowała się Hegemonia, przekracza normalne pojęcia.

Dzięki publicznemu wywiadowi z zamachowcem, mogliśmy dowiedzieć się kilku szczegółów na temat tej zbrodni. Sam winny nazywa się Gerhardt Falken i pochodzi ze stołecznej planety Tion, resztę najlepiej będzie przywołać przez bezpośredni cytat, pochodzący z audycji HoloNetu:
- ? Nazywam się Gerhardt Falken. Na teren Resztek Imperium dostałem się dzięki specjalnie skonstruowanej jednostce, sześć dni temu. Dziesięć lat byłem agentem ?Tion Hegemony Royal Service?, w pionie odpowiedzialnym za akcje poza granicami Tionu. Nakazano mi zgładzić Imperatora oraz członków Rady Najwyższej, podczas jej porannej, sesji. Bomby umieściłem w magazynie położonym piętro niżej, dokładnie pod salą konferencyjną. Prowadziłem od wielu lat w Rudrig, na planecie Brigia firmę importowo-eksportową specjalizującą się w handlu z Imperium. Wielokrotnie odwiedziłem Muunilinst i pod pozorem handlu prowadziłem działalność szpiegowską, której celem było rozpracowanie Imperatora, jego zaplecza politycznego i infrastruktury wojskowej.
Pragnę oświadczyć, że nie miałem zamiaru krzywdzić tych dzieci. Alistair Tourville to cel polityczny, ale z dziećmi mój kraj nie prowadzi wojny."
- ?W jakim celu przybyłeś do stolicy Imperium?" ? padło pytanie
- ?Już to wyjaśniłem?
- ?Dlaczego Hegemonia Tion pragnie śmierci, Imperatora ??
- ?Jestem oficerem. Wypełniałem zadanie. Nie zadaję takich pytań; wykonuję tylko rozkazy."
- ?Jak zostałeś schwytany?"
- ?Aresztowano mnie przy moim statku. Jak wpadli na mój ślad, nie wiem."

Jak pokazuje powyższy wywiad wina jest bezsporna, a Falken sam przyznał, że Hegemonia ?prowadzi z nami wojnę?.
Najbardziej niepokojącą rzeczą w całej tej tragicznej historii są, powiązania Tionu z Nową Republiką. Hegemonia od bardzo długiego czasu jest wiernym sojusznikiem Republiki, w dodatku zabiega o przyłączenie do struktur Republiki jako autonomiczny sektor. Gdyby nie problem autonomiczności sektora jako całość, prawdopodobnie już dawno temu Tion miałby swojego przedstawiciela w senacie. Nikt nie chce wierzyć, że zamach mogła inspirować Republika, prawdopodobnie nie miała z tym nic wspólnego, jednak jak zaznaczył Alistair Tourville, Republika jest odpowiedzialna za swojego sojusznika i powinna zastanowić się nad redefinicją stosunków z Hegemonią.
Sam Alistair Tourville, zareagował niemal natychmiast zwołując specjalne spotkanie, na którym wygłosił orędzie do obywateli, oraz postawił warunki ultimatum dla Hegemoni Tion oraz Republiki:
- ?? W tak krytycznym i ważnym dla Imperium momencie nie zawaham się i spełnię obietnicę, złożoną przed wszystkimi obywatelami. Wzywam Hegemonię Tion do bezwarunkowej kapitulacji i przyłączenia całego sektora do Imperium. W obecnej sytuacji nie możemy pozwolić sobie na inne warunki, incydenty republikańskie przy sprawie CSA oraz ostatnie fałszywe mieszanie Imperium na Naboo w sprawy wewnętrzne naszego sąsiada, tworzą atmosferę zagrożenia. Tion otrzymuje standartowy tydzień na odpowiedź, jeżeli spotkamy się z odmową lub brakiem odpowiedzi, Flota Imperium uderzy w sektor należący do Hegemonii. Jednocześnie proszę kanclerza Nowej Republiki o otwarcie i wydzielenie jako pas ziemi niczyjej Gordian Reach, oraz wschodniej części Drogi Handlowej Parlemian , które będą służyć jako korytarze komunikacyjne, między pozostałymi obszarami Imperium. Proszę również o nie interweniowanie w sprawie Tionu, jako, że jest to sprawa wyłącznie między naszą stroną a Hegemonią Tion??
Żądania naszej strony, są bardzo wyważone i jak widać nie obarczają Nowej Republiki winą za barbarzyński atak terrorystyczny, przyłączamy się tylko z prośbą Imperatora o zrozumienie naszej pozycji i przychylenie się do naszych próśb.


Mike Otorren 

prstk.jpg