BHI.jpg
środa, 08 września 2010 23:37

Coroczne manewry "Red Flag" rozpoczęte!

WRITTEN_BY_MALE  Imperial Guardian
Rate this item
(1 vote)

Dzisiaj zgodnie z corocznym harmonogramem Sił Lotniczych Imperium rozpoczęto manewry ?Red Flag?.To największe tego typu ćwiczenia w galaktyce, przygotowujące pilotów do działań zarówno w kosmicznej próżni jak i w warunkach atmosferycznych.

Coroczne manewry "Red Flag" rozpoczęte!

 

Ćwiczenia Red Flag są najbardziej realistycznymi ?grami wojennymi? lotnictwa wojskowego w galaktyce. Imperium przystąpiło do prowadzenia manewrów Red Flag w 13 ABY, po smutnych doświadczeniach wojny z Republiką, gdzie zwłaszcza w końcowym okresie wojny traciliśmy zbyt wiele maszyn w walkach powietrznych. Badania pokazały, że najtrudniejszych jest pierwszych dziesięć misji, później straty wśród pilotów są już zdecydowanie mniejsze. Stąd wzięła się myśl, aby zapewnić pilotom dziesięć symulowanych starć w bezpiecznych warunkach poligonowych, ale maksymalnie zbliżonych do bojowych.
W celu podniesienia realizmu samych ćwiczeń, używane są maszyny pochodzące z najróżniejszych stron galaktyki, zaczynając od Republikańskich maszyn kończąc na przeróżnych modelach pirackich, a także sterowanych przez SI. Wszystkie maszyny, symulujące przeciwnika należą do drużyny czerwonej, a piloci latający na tych maszynach to jedni z najlepszych asów Imperium, którzy mają zapewnić realistyczne odwzorowanie walki, dla młodych pilotów wchodzących w skład drużyny Niebieskiej.

prstk.jpg